Експерт: долар не зупиниться на досягнутому

Принаймні поки що назвати позначку, на якій зупиниться падіння гривні, економісти не беруться.

Підстав для того, щоб зростання курсу долара в Україні зупинилося найближчим часом, поки немає.

Про це ТСН.ua сказав директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин, коментуючи рішення Нацбанку встановлювати офіційний курс гривні відповідно до вартості валют на міжбанківському ринку.

Как во Львове с "зайцами" воюют
УНІАН
Ситуація на валютному ринку найближчим часом навряд чи стабілізується
"Поки не видно, чому (припинення зростання курсу долара - ТСН.ua) має статися. У попередні дні Нацбанк слідував за курсом, який встановлювався на міжбанку, підтягуючи офіційний курс. І лише в окремих випадках, окремими несистемними інтервенціями намагався вплинути на показник курсу. Внаслідок втрати довіри до політики Центрального банку комерційні банки і населення більш схильні до придбання валюти, а не до її продажу. Захід (НБУ - ТСН.ua) не матиме суттєвого впливу (на ситуацію - ТСН.ua)", - вважає експерт.

Він зазначив, що в нинішній ситуації Нацбанку "недостатньо бути пасивним гравцем і встановлювати курс лише в залежності від того, які будуть тенденції чи активність на міжбанку". Адже там можуть проявлятися спекулятивні тенденції, може бути неусталений попит. Тому прив'язка курсу гривні до міжбанку не стабілізує ситуації з подешевшанням української валюти.

Крім того, Юрчишин зараз не бачить тієї позначки, на якій зростання курсу долара має зупинитися. "Сьогодні ми купуємо (валюту - ТСН.ua), а завтра продаємо за вищим курсом. Не бачу, чому (долар - ТСН.ua) може перестати в такій ситуації кудись повзти. Тут можуть бути спекулятивні моменти. Події на валютному ринку поки що ніяк не пов'язані і не впливають на економічне середовище. Звичайно, десь є межа, за яку психологічно навіть важко перейти (курсу - ТСН.ua), але поки що не бачу такої", - додав експерт.

Нагадаємо, торги на міжбанківському валютному ринку сьогодні проходять у діапазоні 7,3 - 7,7 гривні за долар. На сьогодні Нацбанк встановив офіційні курси на рівні 6,74 гривні за долар і 8,72 гривні за євро.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: