Експерт: долар впаде до 7 гривень

Економісти чекають на те, що з валютного ринку України зникнуть спекулянти.

Курс української валюти повинен зміцнитися до рівня 7 гривень за долар.

Курс валют
УНІАН
Економісти впевнені, що долар обов'язково впаде
Про це ТСН.ua сказав директор Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло, коментуючи зміни, які Нацбанк підготував для валютного ринку та банківської системи України.

Економіст впевнений, що Нацбанк давно повинен був вжити заходів, "які би стабілізували валютний ринок, зменшили обсяги спекуляцій і в умовах кризових явищ суттєво посилили регульованість курсової динаміки". Якщо впоратися з цим завданням, гривня стане сильнішою.

За "інтуїтивною оцінкою" Жаліла, в сьогоднішніх умовах долар повинен коштувати приблизно 7 гривень. "В більш тривалій перспективі, до кінця наступного року, гривня має зміцнюватися. Несуттєво, але якщо вона навіть буде 6,5 (за долар - ТСН.ua) на кінець наступного року, плюс матимемо інфляцію 15%, а може й більше, це теж буде зміцнення гривні", - наголосив експерт.

А нинішні стрибки курсу він назвав результатом "неадекватної політики" Нацбанку в банківській і валютній сферах, які дозволили розвинутися там спекуляціям.

Нагадаємо, сьогодні голова НБУ Володимир Стельмах і президент Віктор Ющенко повідомили про низку заходів, спрямованих на стабілізацію банківської та валютної систем України. Серед них, зокрема, зміна організаційної будови валютного ринку, обмеження рефінансування банків, зменшення друку нових грошей тощо.

На міжбанківській валютній біржі торги по долару сьогодні проходять у діапазоні 9,40-9,80 грн. За євро дають 13,75-14,30 грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: