Експерт: долар впаде ще до кінця року

Американська валюта незабаром повинна досягнути піку свого росту відносно гривні.

Економічний експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь стверджує, що найближчим часом можна очікувати значне падіння курсу американської валюти до гривні.

"Та ситуація, яка складається на міжбанку – вона тимчасова і буде повернення до попередніх рівнів ще цього року", - прогнозує Жолудь. – "Ми очікуємо зменшення курсу до рівня менше 8 гривень за долар".

В той же час експерт визнав, що тріумф гривні буде недовгим, але до настільки низького рівня, на якому вона знаходиться сьогодні, українська валюта більше повернутися не повинна.

"Очікується ослаблення гривні, але не таке суттєве і більше буде спостерігатися коливання курсу, аніж якась постійна тенденція на зростання чи падіння", - наполягає він.

В той же час Олександр Жолудь не вбачає у різкому падінні гривні політичної складової.

"Політичний чинник тут не має визначальної ролі", - стверджує експерт.

Також він пояснив, чому стрімкий обвал американської валюти на світових ринках не вплинув на її курс в Україні.

"На курс долара в Україні впливають внутрішньоукраїнські проблеми, а не світова економіка", - розповідає Жолудь. – "У нас залишається зовнішньоторговельний дефіцит. На приватному секторі лежить дуже багато боргів, які треба виплатити до кінця наступного року і які також виплачуються у валюті, що створює додатковий попит на долар, який неможливо задовольнити за існуючого обмінного курсу".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: