Експерт: долар зросте до 10 гривень

На думку економістів, непослідовна політика Нацбанку призведе до серйозного обвалу української валюти.

Курс долара може зрости до рівня 10 гривень, вважає економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

За словами експерта, найближчим часом українська валюта буде поступово слабшати, і цілком можливо, що курс долара зросте до тих значень. що були наприкінці 2008 та у лютому 2009 років, тобто до 10 гривень.

"Основна ідея пов’язана не конкретно з тим, чи Ющенко впливає на НБУ, а насправді ми маємо ситуацію з досить непослідовною політикою Нацбанку, яку можна пояснити тим, що керівництво НБУ не може прийти до єдиної думки щодо того, яку політику треба проводити. Це призводить до того, що політики постійно міняються, і це впливає на обмінний курс та інші показники, якими керує НБУ", - пояснви Жолудь.

На запитання про те, що можуть дізнатися на допиті слідчі МВС у першого заступника голови НБУ Анатолія Шаповалова, і чи вистачить в них фінансових знань, щоб фахово провести розслідування за підозрраим у фінансових махінаціях з боку Нацбанку, економіст відповів: "Як я розумію, це не має бути кримінальна справа, то вона буде розглядатися не у Міністерстві внутрішніх справ, а у Генпрокуратурі, то ми маємо черговий політичний PR-хід".

Нагадаємо, за прогнозом заступника голови НБУ Олександра Савченка, який нещодавно оголосив про відставку, реальний курс долара в Україні має становити 6,70-6,90 грн. За прогнозом банкіра, курс гривні стабілізується після президентських виборів, коли курс долара може знизитися навіть нижче позначки 5 гривень.

У проекті державного бюджету на 2010 рік уряд передбачив курс долара на рівні 7,5 гривні.

В той же час, на думку прем'єра Юлії Тимошенко, наступного року гривня буде навіть сильнішою, ніж запланував Кабінет міністрів.

Читайте також:

Заступник голови НБУ: після виборів долар впаде до 5 гривень

Тимошенко: у 2010 році долар має коштувати менше 7,5 грн

"Порятунок гривні" приніс скандали і головний біль для звичайних позичальників

НБУ відмовився прогнозувати, скільки долар коштуватиме через рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: