Експерт: гривня впаде до кінця року

За прогнозами економістів, до кінця поточного року курс української валюти відносно долара може послабитися на 20-30 копійок.

До кінця 2010 року, за прогнозами, відбудеться ослаблення курсу гривні щодо долара на 20-30 копійок. Таку думку висловив економічний експерт Олександр Жолудь.

"Наразі спостерігається сезонне погіршення зовнішньо-торговельного балансу, що призведе до зменшення чистого припливу валюти до поточного рахунку. Ситуація з фінансовим рахунком платіжного балансу більш-менш непогана, але і в ній є ризики погіршення, відповідно, певне незначне ослаблення гривні цього року можливе", - зазначив експерт.

За його словами, єдине питання полягає в тому, наскільки це ослаблення буде суттєвим. "Формальне послаблення, про яке ми можемо говорити, - це буквально кілька відсотків. Нагадую, один відсоток - це приблизно 8 копійок на сьогодні, відповідно, кілька відсотків - це близько 20-30 копійок до кінця року".

Водночас Жолудь зауважив, що, залежно від своєї політики, Національний банк України може стримувати ослаблення гривні, "хоча це не дуже добре для економіки".

Нагадаємо, за прогнозами уряду та Нацбанку, курс гривні найближчим часом збереже стабільність.

Зокрема, про те, що підстав для девальвації гривні в Україні немає, заявляли керівник НБУ Володимир Стельмах і економічний віце-прем'єр Сергій Тігіпко.

Читайте також:

Уряд запевнив, що гривня падати не буде

Стельмах прогнозує стабільність гривні та зростання кредитних внесків

У серпні інфляція становила 1,2%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: