Експерт: катастрофа українським банкам не загрожує

Головна загроза для вітчизняних банків - паніка серед українців.

Українській банківській системі сьогодні не загрожує серйозна криза.

Про це ТСН.ua сказав Олександр Жолудь, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень.

"Скорая" попала в ДТП
УНІАН
Експерт вважає, що Нацбанк врятує фінансову систему навіть від паніки у суспільстві
На його думку, головним ризиком для українських банків наразі є панічні настрої серед населення, від яких вже постраждав Промінвестбанк, але негативний вплив такої ситуації цілком можна подолати.

"Незважаючи на те, що така ситуація підіймає рівень панічних настроїв у суспільстві та збільшує ризики для банків, не вважаю, що це призведе до якихось катастрофічних наслідків для банківської системи", - наголосив економіст.

"Найнадійніший банк, якщо до нього одночасно звернуться всі люди, які вклали в нього кошти, не зможе їм одночасно їх повернути. Він ці кошти вже видав на кредити і так далі. За умов паніки не зможе вистояти будь-який банк, тож, якщо панічні настрої перейдуть критичну межу, це ризик", - звернув увагу Жолудь. "Але це не основний сценарій. Основний сценарій – те, що якихось значних проблем не буде".

Експерт додав, що вітчизняна банківська система достатньо надійно захищена Нацбанком. "В попередні роки ми бачили, що Національний банк може своєчасно, досить активно діяти. Так, як це було наприкінці 2004 року, коли він на місяць заморозив вклади у банківській системі. Тож якщо проблеми виникатимуть, Нацбанк буде вчасно реагувати і не дасть їм розвинутися до якоїсь точки неповернення", - переконаний Жолудь.

Нагадаємо, Промінвестбанк відчув проблеми у зв'язку з тим, що його вкладники почали масово забирати свої гроші. Люди почали робити це після появи повідомлень про те, що банк начебто став банкрутом. Зараз замовників цієї "інформаційної кампанії" шукає СБУ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: