Експерт: МВФ фактично оголосив США банкрутом

Сполучені Штати збанкрутували, просто ми ще не знаємо про це, - впевнений професор економіки Бостонського університету Лоренс Котлікофф.

МВФ фактично оголосив США банкрутом, заявив професор економіки Бостонського університету Лоренс Котлікофф.

У доповіді МВФ Selected Issues Paper від липня 2010 йдеться: "Фіскальний геп США, пов'язаний з поточною фіскальною політикою федеральної адміністрації, занадто величезний, щоб облікові ставки вселяли довіру".

Як пояснив професор, фіскальний геп – це поточна вартість різниці між прогнозованими витратами (у тому числі на обслуговування офіційного боргу) і прогнозованими доходами в майбутньому.

У тій же доповіді сказано, що для усунення гепа необхідно щорічно переглядати бюджет США, урізуючи його приблизно на 14% ВВП країни. Наразі доходи федерального бюджету США еквівалентні 14,9% ВВП, тому усунення розриву неможливо без збільшення податків удвічі.

"Погляньмо фактам в очі: США збанкрутували. Ні збільшення витрат, ні скорочення податків не допоможуть Сполученим Штатам погасити їх рахунки. Що Америка може і повинна зробити, так це радикально спростити свої системи оподаткування, охорони здоров'я, пенсійного забезпечення та фінансів: зараз у цих системах цілковитий безлад", - вважає Котлікофф.

Ґрунтуючись на даних Бюджетного управління Конгресу США, вчений підрахував, що фіскальний геп США становить 202 трлн доларів - у 15 разів більше від офіційного боргу.

Пояснення в тому, що Конгрес намагається включати велику частину державних боргових зобов'язань у категорію "неофіційних". Тим часом, коли все покоління бебі-бумерів (78 мільйонів людей) піде на пенсію, соціальні виплати для них будуть коштувати державі 4 трильйони доларів на рік.

"Ось що відбувається, коли 60 років поспіль будуєш масштабну фінансову піраміду: відбираєш все більше фінансових ресурсів у молодих і віддаєш людям похилого віку, а молоді обіцяєш, що з віком вони отримають свій шматок пирога", - пише професор.

Коли ж піраміда обвалиться, на його думку, можливі три сценарії: або пенсіонерам сильно уріжуть виплати, або податки астрономічно підвищать, або держава просто розпочне друкувати гроші для погашення боргів.

"Швидше за все, ми побачимо комбінацію всіх трьох сценаріїв, і різко зростуть злидні, податки, процентні ставки і роздрібні ціни", - спрогнозував економіст, зазначивши, що США вже вступили на цей шлях.

Читайте також:

США подають до суду на Німеччину за борги Третього рейху

Обама підписав довгоочікуваний закон про фінансову реформу

США приречені на повторення кризи

Росія, Китай і Франція організували таємний заколот проти долара

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: