Експерт: на ринку пального почалася паніка

Втім, до подальшого подорожчання бензину вона не повинна призвести.

Подорожчання пального стало наслідком фінансових проблем в Україні та не пов'язане з тенденціями на світовому ринку нафти.

Про це ТСН.ua сказав виконавчий директор консалтингової компанії UPECO Сергій Куюн.

"Підвищення стало абсолютною несподіванкою для спостерігачів. Усі чинники і головний, зниження динаміки світових цін, вказують на зниження. Як показало наше дослідження, це (подорожчання пального - ТСН.ua) - відголосок загальної нервовості на ринку, особливо на валютному", - зазначив експерт.

За його словами, "коли ціна на минулому тижні досягла 6 гривень за долар, трейдери перелякалися, тому що цей ринок живе валютними контрактами на завезення пального за імпортом". "І вони (трейдери - ТСН.ua) не приховують, що у своїх прогнозах заклали найбільш песимістичні сценарії. Зараз ситуація трохи стабілізувалася, і ціни відкотяться на рівень минулого тижня", - спрогнозував Куюн.

Крім того, ціни на пальне можуть і знизитися, якщо буде вирішена проблема, що, за словами експерта, виникла буквально вчора. "Йдеться про постанову Національного банку від 11 жовтня про деякі аспекти діяльності комерційних банків. Зокрема, одним із положень заборонена передплата по валютних контрактах. По цих контрактах живе весь ринок, без них поставок (нафтопродуктів - ТСН.ua) не буде", - зазначив Куюн.

Наслідком цього стало те, що "зараз ринок у відкритій паніці, люди вчора і сьогодні вже отримали відмови у банках проплачувати пальне".

"Всі чекають на розв'язання ситуації. Якщо вона вирішиться, все буде добре, якщо ні, тоді незрозуміло, як прогнозувати, оскільки 70% пального опиниться за межами країни", - додав експерт.

Нагадаємо, вчора найпопулярніший 95-й бензин зріс у ціні до рівня 6,95 гривні, а дизпаливо на деяких заправках перетнуло позначку в 7 гривень.

Нацбанк оголосив про свій план зі стабілізації ситуації в банківській сфері України вчора. Документ передбачає низку обмежень у діяльності банків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: