Експерт: Нацбанк захистив Україну від паніки (відео)

Василь Юрчишин вважає, що фінансова стабільність сьогодні важливіша за кредитування.

Постанова Національного банку про обмеження на дострокове вилучення депозитів і курсові коливання на валютному ринку є вчасним заходом.

Про це ТСН.ua сказав директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Зігнута гривня
УНІАН
Експерт вважає, що Нацбанк захищає Україну від кризи
Він, зокрема, нагадав, що до подібних заходів НБУ вдавався у 2004 році, "у період ескалації президентської кампанії". Сьогодні ж, на думку експерта, фінансова стабільність має бути важливішою за розширення кредитування в Україні.

"Ці заходи (Нацбанку - ТСН.ua) адекватні та вчасні, інакше це (кризова ситуація - ТСН.ua) загрожувало перерости в паніку. Ще чинники не усунені, але суттєво менші. І могли постраждати ті економічні агенти, яким потрібні кошти для розвитку", - переконаний Юрчишин.

На його думку, заходи НБУ вплинуть на обмеження житлового кредитування, проте не стануть головним чинником цього процесу.

"Вже до кризи, спостерігалося зменшення обсягів, проблеми в іпотечному, житловому кредитуванні були. Не думаю, що це матиме суттєвий вплив на суто внутрішні чинники", - додав економіст.

Нагадаємо, НБУ обіцяє, що його постанова, яка стосується стабілізації ситуації у фінансовому секторі, буде діяти до подолання кризових явищ у ній.

ВідеоНБУ рятує банки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: