Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерт назвала вартість гектара землі після зняття мораторію на її продаж

Заборону на продаж земель сільгосппризначення подовжили до 2019 року.

Один гектар землі сільськогосподарського призначення після зняття мораторію на її продаж прогнозовано коштуватиме 2,5 тис. доларів (близько 70 тис. грн).

Таку цифру озвучила завідувач відділу земельних відносин та природокористування Інституту аграрної економіки, д.е.н Ольга Ходаківська, передає AgroPolit.

У разі зняття мораторію продати свої земельні паї мають намір близько 10,4% власників. А це означає, що пропозиція на ринку земель у разі його запровадження може складати 1,5-2,8 млн га сільгоспугідь.

Для третини землекористувачів (32%) прийнятною для викупу земель є ціна, яка не перевищує 500 доларів (13,5 тис. грн) за гектар.

"Ще 22,2% спроможні запропонувати близько 1000 доларів за гектар. Звідси очевидним є їхнє бажання, яке полягає в тому, щоб процес запровадження ринкового обігу доповнювався механізмом пільгового кредитування та розстрочення платежу", — зазначила Ходаківська.

Частка тих, хто вважає, що може купити землю сільгосппризначення за ціною 2 тис. доларів за гектар, становить 10,7%.

"На прохання зазначити конкретну ціну, 15,3% опитуваних землекористувачів вказали 2,5 тисячі доларів за гектар", — сказала Ходаківська.

Нагадаємо, що земельний кадастр готовий до запуску ринку землі в Україні.

ВідеоВ Україні подовжили мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції