Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерт назвав секрети, як заощадити тисячі гривень на комуналці

Українцям слід активніше утеплятися.

Тисячі осель українців досі залишаються без тепла попри те, що опалювальний сезон триває місяць. При цьому за навіть неякісні послуги доведеться платити великі суми.

Втім, українці не повинні забувати утеплювати свої домівки, вважає експерт з енергоощадження Олег Соколов.

Він радить розпочати інспекцію з власних вікон. Виявляється, склопакети - це взагалі не гарантія енергобезпеки вашої квартири. "Cклопакети потрібно міняти і робити це вчасно. Якщо у людини немає можливості змінювати повністю, то їх потрібно обслуговувати. Піна теж від перепадів температур розсипається, скорочується, утворюються взагалі наскрізні щілини. "Це все тепловтрати", - зазначив експерт.

Тож просто зараз підійдіть до власного вікна, підставте руку і перевірте, чи бува не проходить холодне повітря до вашої оселі. Крізь ці щілини квартира втрачає до 40% тепла. Рахунок у платіжках росте прямо пропорційно.

Під’їзд - це ще одна зона ризику, яка краде тепло. Ідеальний варіант, якщо він стане повністю герметичним.

Крізь неутеплені стіни втрачається до шести тисяч гривень за опалювальний сезон. Холодний дах - ще п’ять тисяч. Через відчинені двері у під’їзді та розбиті вікна видувається до трьох тисяч гривень. Сумарно останні два пункти становлять до 15% загальних тепловтрат у будинку. Відтак, 15% у платіжках, тож зачинені двері можуть врятувати ситуацію.

Винесені балкони, надбудовані мансарди на кількасот квадратів, вбудовані магазини… Якщо у вашому будинку є це, знайте, вас банально обкрадають ваші ж сусіди. Ви роками платите за їхні теплі батареї.

Однак для того, щоб місцева влада перерахувала усю площу, потрібна згода усіх пожильців. І якщо раніше вам було нецікаво, як топиться у вашого сусіда, то нині із шаленими тарифами на комірне, доведеться або знайомитись і вирішувати все справедливо, або далі платити за нього тисячі власних гривень.

ВідеоОплата за послугу та нові штрафи: що потрібно знати про новий закон про опалення

Залиште свій коментар

Вибір редакції