Експерт: обленерго очистили від боргів, щоб продати "Газпрому"

Експерти запевняють, що з теплокомуненерго списали усі борги для того, щоб продати ці підприємства "Газпрому".

Списання боргів за газ - прихована підготовка підприємств до подальшої приватизації або концесії. В першу чергу, це стосується підприємств теплокомуненерго. Таку думку висловив експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

"Відбувається фінансова "зачистка" ТКЕ перед приходом інвестора, якому не доведеться платити за старими боргами. Такі самі дії можна прослідити у вчинках Дмитра Фірташа, який за останній рік активізував роботу у сфері впорядковування свого газового бізнесу, перетворюючи його у своєрідний холдинг. Мета списання боргів облгазам - представити потенційному покупцеві компанію, яка очищена від боргів і приносить прибуток", - підкреслив він.

На думку експерта, найбільш логічним покупцем бачиться "Газпром". "Багаторічна співпраця Фірташа з "Газпромом" на ниві постачань газу - це тільки підтверджує. До того ж, таким чином "Газпром" спробує закріпитися на території України, оволодівши розгалуженою мережею розподільних газопроводів. Схожим чином "Газпром" отримав доступ до кінцевих споживачів у Великобританії, Франції, Італії і Чехії", - підсумував експерт.

Нагадаємо, що 12 травня Верховна рада списала борги підприємств паливно-енергетичного комплексу на суму понад 24 млрд гривень перед державним бюджетом, а також відповідні взаємні борги підприємств ПЕК.

Читайте також:

Рада списала борги підприємств ПЕК перед бюджетом на 24 млрд гривень

Російський газ для України подорожчає до 400 доларів

"Нафтогаз" скоротив збитки на 50%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: