Експерт пояснив, що допоможе зупинити восени неймовірний ріст інфляції

Експерт пояснив, що допоможе зупинити восени неймовірний ріст інфляції

Гривня буде втрачати по 4-5 копійок щомісяця / Фото: Reuters

Інфляція в Україні в 2015 році може легко подолати позначку в 50%.

Щомісяця гривня може втрачати 4-5 копійок через високий рівень інфляції.

Таку думку ТСН.ua висловив керівник проекту "Успішна країна", економіст, публіцист Андрій Блінов.

Він не виключає, що інфляція в Україні може легко подолати позначку в 50% у 2015 році. Для цього, за словами Блінова, необхідне зростання споживчих цін у квітні лише на 6,3%. "Підвищення комунальних тарифів цю цифру, безумовно, забезпечить, як би ритуально не співали на Грушевського", - додає він.

"По суті це означає наступне: кожен місяць гривня буде втрачати по 4-5 копійок. І ніякий депозит не покриє цю втрату, та ще й при оподаткуванні 21,5%", - вважає експерт.

Блінов також зазначив, що різке зростання інфляції у кращому випадку триватиме до вересня цього року, і зупинити його допоможе, зокрема, хороший урожай.

"Нинішнє зростання цін означає тектонічні зрушення в структурі споживання. Якщо раніше українці надавали перевагу продовольчим товарам високої якості відомих брендів і в гарній упаковці, то тепер переходять на макарони і крупи на вагу, дешеві сорти хліба, борошно другого сорту. Масштабний перехід із товарів середньої якості та цінової категорії на товари максимально дешеві - очевидний симптом другої фази кризи, коли настає різке стиснення попиту з боку населення, викликане як втратою роботи, так і замороженням заробітних плат", - прогнозує керівник проекту "Успішна країна".

Андрій Блінов також вважає, що причина такої галопуючої інфляції пов'язана з фінансуванням у 2014 році Нацбанком уряду на суму 171 млрд грн.

Таким чином, владі, аналізуючи досвід боротьби країн Східної Європи зі зростанням цін, доведеться витратити 12-15 місяців, щоб зупинити негативні тенденції в українській економіці.

Нагадаємо, інфляція в Україні в березні 2015 року склала 10,8%.

Повʼязані теми:

Наступна публікація