Експерт пояснив, як обвал цін на нафту на світовому ринку вплине на український ринок

Дата публікації
Перегляди
20к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Експерт пояснив, як обвал цін на нафту на світовому ринку вплине на український ринок

Фото: УНІАН

Американська та російська нафта вже мають від'ємну вартість.

Стрімке падіння цін на американську нафту WTI та російську Urals, що сталося 20 квітня, "практично ніяк" не вплине на український ринок.

Про це в коментарі ТСН.ua сказав директор економічних програм Українського Інституту Майбутнього Анатолій Амелін.

"Український ринок нафтопродуктів - преміальний, на ньому діє неформальна картельна змова учасників ринку. Падіння цін на нафту не дасть відчутного зниження вартості моторного пального. По-перше, українські мережі закупили нафтопродукти за ціною нафти близько 60 доларів і поки не розпродадуть їх, ціну не опустять. Опускають в міру закупівлі більш дешевої нафти і зниження середньозваженої ціни", - сказав Амелін.

По-друге, нинішнє падання - тимчасове.

"Обвал цін - наслідок заповненості сховищ. Наступним кроком буде банкрутство компаній, зокрема американських, які видобувають сланцеву нафту. Росія так само скоротить кількість працюючих свердловин. З відновленням світової економіки, це буде після скасування карантину в травні-червні, почне зростати попит на нафту і ціни на неї. Так що, нинішнє падіння тимчасове і короткострокове. Українці його на своїх гаманцях майже не відчують", - наголосив есперт.

Зазначимо, що під час торгів 20 квітня американська нафта WTI різко дешевшала і її вартість спочатку впала до одного долара, потім - до нуля, далі - ціна стала від'ємною, потім здорожчала до 22-35 центів за барель. Після того на лондонській біржі ICE стався різкий обвал вартості на понад 300% і ціна стала мінус 40 доларів за барель.

Ідеться про вартість нафти WTI на травень. Нафта нині майже нікому не потрібна. Попит на сировину різко знизився в усьому світі після введення карантинних заходів задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19.

Водночас ціни на нафту з постачанням у червні тримаються вище 20 доларів за барель.

У квітні подальше зниження цін на нафту може продовжитися, позаяк угода ОПЕК+ з Росією про зменшення обсягів видобутку нафти (це роблять для того, щоб вона здорожчала) починає діяти лише від травня. А відновлення попиту на нафту на світовому ринку очікують лише в червні. Про це пише РБК.

У результаті продовжиться заповнення сховищ, і ці запаси потім ще довгий час будуть служити навісом над ринком і утримувати ціни від відновлення до докризових рівнів, вважають аналітики. Поступового відновлення попиту на сировину можна очікувати в третьому кварталі поточного року.

Ситуація з низькою вартістю нафти може вплинути на американську економіку та стабільність долара.

Нагадаємо, 6 березня Росія та Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не змогли подовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Після цього ціни на нафту рекордно впали, за чим стався обвал російського рубля. Також це вплинуло на світові ринки, де одразу ж почався масштабний обвал.

12 квітня члени організації найбільших експортерів нафти ОПЕК+, куди входить Саудівська Аравія, домовилися з Росією про зниження видобутку на 9,7 млн ​​барелів на день. Це зроблять для того, щоб ціни знову пішли вгору після стрімкого здешевшання нафти майже вдвічі.

Ключовою перешкодою для досягнення фінальної угоди була позиція Мексики, яка не хотіла брати на себе пропорційно такі ж зобов'язання, як і 22 інші нафтовидобувні країни.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Дата публікації
Перегляди
20к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація