Причина кризи в Україні - недовіра до уряду

Відомий економіст Роберт Піндайк вважає долар надійнішим за євро та пророкує, що найгірші часи кризи попереду.

Всесвітньо відомий економіст Роберт Піндайк розкритикував підвищення імпортних тарифів в Україні до 23%, указуючи, що це тільки погіршить ситуацію.

"Жахливо, якщо таке рішення буде ухвалене. Саме подібні заходи зробили Велику депресію "великої". Тоді через економічний спад багато держав - і США, і в Європі - стали посилювати умови міжнародної торгівлі, вводячи нові і підвищуючи діючі тарифи. Але це лише погіршило загальне положення і відомо, до чого привело", - вважає Піндайк.

Він вважає, що Україні не слід підвищувати мпортні тарифи, а всього лише повернути довіру до банків. "У мене склалося враження, що у вашій країні фінансова криза пов'язана перш за все з недовірою до уряду, браком упевненості в його діях.

Люди побоюються настання дефолту, тому, компенсуючи високі ризики, уряд вимушений збільшувати відсоткові ставки по державних облігаціях. Щоб розв'язати цю проблему, українська влада повинна проводити дуже прозору, зрозумілу фіскальну і монетарну політику. Тим більше що окрім політичних труднощів, Україна страждає від тих же проблем, що і інші країни - низької ліквідності банківської системи, високих процентних ставок за кредитами, скорочення інвестицій, заморожених будівельних проектів, зростання безробіття, дорожчання імпорту. Зараз важливо відновити упевненість в банківській системі і в здатності уряду розплатитися по боргах", - розповів економіст.

Експерт указує, що вкладати величезні суми в доларові облігації, як це зробив Китай, - це свідомо йти на ризик.
Відповідаючи на питання, чи зможе євро стати основною валютою для зберігання заощаджень і формування резервів, Піндайк сказав, що таке може трапитися, але це буде великий сюрприз".

"А може відбутися і навпаки. Останні два місяці долар дійсно падав, але до цього він тривалий час ріс по відношенню до євро. Це означає, що, на думку мільйонів людей, долар надійніший, ніж євро, а держоблігації США надійніші, ніж держоблігації, наприклад, Німеччини".

Щодо того, коли закінчиться світова криза, економіст заявив, що гірше ще попереду. За прогнозами економічний спад в США, ЄС та Японії досягне свого дна влітку 2010 року. Це означає, що ситуація ставатиме все гірше і гірше протягом ще одного року, і тільки потім почне змінюватися на краще. "Стан до середини наступного року може як поліпшуватися, так і погіршуватися навіть після закінчення цього періоду", - повідомив Піндайк.

Читайте також:

Українська економіка впала на 8% в четвертому кварталі 2008 року

Експерти: пік глобальної кризи минає

Росія виділить на боротьбу з кризою 3 трильйони рублів

Кияни почали продавати квартири по частинах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: