Експерт: Росія відмовиться від "Південного потоку" в обмін на українську ГТС

Росія може відмовитися від будівництва газогону в обхід України "Південного потоку", якщо Київ допустить "Газпром" до управління ГТС.

Росія скасує будівництво "Південного потоку" тільки у тому випадку, якщо Україна передасть свою ГТС під контроль "Газпрому".

Про це заявив провідний експерт Фонду національної енергетичної безпеки Станіслав Мітрахович на міжнародній конференції "Росія-Україна: гуманітарні і економічні основи стратегічного партнерства. Кроки до модернізаційного альянсу?".

"Я думаю, Росія на це і розраховує, незважаючи на заяви, що "Південний потік" буде збудований. Насправді, якщо Україна піде на передачу ГТС, будівництво "Південного потоку" ще може бути зупинене", - сказав Мітрахович.

За його словами, Росію влаштує будь-який варіант, за якого вона зможе контролювати транзит через Україну.

Експерт вважає, що якщо цього не станеться, то будівництво буде розпочате, при тому, що це нікому не вигідно.

"Україна втрачає гроші за транзит, Росія платить величезні гроші за "Південний потік" - щонайменше, 15,5 млрд дол., хоча ми вважаємо, що це коштуватиме удвічі більше. Самій Європі це не дуже вигідно, оскільки вона підпаде під вплив Туреччини, яка повинна дати згоду на прокладку труби "Південного потоку", - запевняє Мітрахович.

"Південний потік" – проект системи газопроводів, яка має з'єднати Росію і країни Південної і Центральної Європи в обхід України.

Нагадаємо, що Європейський союз підтримує проект "Південний потік" тільки на рівні деяких країн, але в цілому Росія не заручилася підтримкою цього проекту з боку Європейського союзу.

Читайте також:

Росія погодиться на дешевий газ в обмін на доступ до української ГТС

ЄС не підтримає "Південний потік"

Будівництво "Південного потоку" оцінили в 15 мільярдів євро

"Газпром" має намір блокувати будівництво газогону в обхід Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: