Експерт: Україна може експортувати свій газ

Член наглядової ради "Нафтогазу" вважає, що Україна в разі профіциту газу зможе частину свого чи імпортованого з Росії продавати третім країнам.

Україна може експортувати за кордон не лише російський, але і свій газ. Таку думку висловив директор департаменту газової, нафтової і нафтопереробної промисловості Мінпаливенерго, член наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Костянтин Бородін.

"Україна може експортувати і свій і російський газ за кордон. Якщо у нас буде профіцит газу, то повірте, країна знайде, яким чином ним розпорядитися, - сказав Бородін. - За рахунок дешевого газу внутрішнього видобутку можна, наприклад, наростити потужності заводів аміачної хімії".

В той же час, керівник енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар вважає, що експортувати свій газ Україні не вдасться, оскільки є особливі угоди з "Газпромом".

"У 2003 році Україна експортувала свій газ в об'ємі більше 5 млрд кубометрів. Проте незабаром після цього були укладені угоди з "Газпромом", які кваліфікують експорт українського газу як реекспорт російського, а це заборонялося, - сказав керівник енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар. - Потім Кабмін випустив постанову, згідно з якою увесь газ внутрішньої здобичі повинен був продаватися тільки українським споживачам".

Читайте також:

Шевченківський суд зобов'язав Україну повернути газ RosUkrEnergo

Уряд розповів, навіщо підвищує ціни на газ

У Словаччині з'явився двійник "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: