Експерт: бензин в Україні буде, але дорогий

В той же час, через коливання курсу долара на дешеве пальне сьогодні розраховувати не варто.

Україні не загрожує дефіцит пального, вважає виконавчий директор консалтингової компанії UPECO Сергій Куюн.

Так він прокоментував ТСН.ua інформацію про те, що нафтотрейдери відчувають ускладнення у поставках пального через рішення Нацбанку про заборону передоплати за валютними контрактами.

Автозаправка
УНІАН
На думку експерта, бензину сьогодні вистачить всій Україні
"Ситуація вже розв'язалася. Нацбанк тиждень протримав усіх в напрузі, дав достатньо оперативне роз'яснення (щодо валютних контрактів - ТСН.ua), проплати пішли. Там частково не стільки Нацбанк винен, скільки ще й банки, які не хотіли ризикувати, поки немає додаткових роз'яснень з приводу постанови", - пояснив експерт.

"Зараз все нормально функціонує, тому питання (про дефіцит пального - ТСН.ua) вже неактуальне", - наголосив він.

В той же час, Куюн зазначив, що найближчим часом пальне в Україні не повинно дешевшати. За словами експерта, це пов'язане не з ціною нафти у світі, а з внутрішніми українськими чинниками.

"Бачимо, що відбувається з доларом, це (підвищення курсу - ТСН.ua) означає, що тепер на закупівлю пального потрібно більше гривень. Треба купувати долари, а вони коштують дорого. Тому гривневі ціни зростають", - зазначив він.

"Зараз доводиться чути, що ціни на нафтопродукти в Україні не падають швидко. Якщо подивитися за останні 4 місяці, пальне знизилося в гривні на 9%. Але якщо перевести це в долари, падіння становитиме 26%. Товар, який ми купуємо зовні, за долари треба оцінювати з точки зору валютної складової", - також звернув увагу Куюн.

"Якщо сьогодні в нас міжбанк знову близький до 6 гривень, це серйозна перешкода на шляху зупинення цін (на пальне - ТСН.ua)", - додав експерт.

Нагадаємо, останнім часом вартість пального в Україні не знижується, незважаючи на падіння цін на нафту в світі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: