Експерт: Ющенко і Стельмах можуть спричинити економічний колапс

Відсутність узгоджених дій між урядом і Нацбанком дає руйнівний ефект на економіку.

Екс-заступник голови правління Нацбанку Сергій Яременко бачить одну з причин економічного колапсу в "плаваючому" курсі гривні, апологетами якого називає президента Віктора Ющенка та главу НБУ Володимира Стельмаха.

"Стратегія "плаваючого" обмінного курсу, обрана Нацбанком, є руйнівною для ціноутворення в Україні", - заявив екс-заступник голови правління НБУ Сергія Яременко.

За його словами в умовах "плаваючого" курсу національним виробникам неможливо прогнозувати плани розвитку. "В економіках, що розвиваються, таких як українська, "плаваючий" курс призводить тільки до девальвації. Це не сприяє ані пожвавленню економіки, ані боротьбі з інфляцією. Така позиція НБУ не дає підстав для подальшого зростання економіки. На жаль, нинішня позиція НБУ не може бути змінена через куратора над НБУ президента України Віктора Ющенка, який раніше сам очолював Нацбанк і проповідував ці неліберальні підходи, які у результаті і призвели до кризи", - заявив Сергій Яременко.

Також експерт наголосив, що відсутність узгоджених дій між урядом і НБУ дає руйнівний ефект на економіку. У зв'язку з цим, на думку Сергія Яременка, Україні необхідно скористатися досвідом європейських країн післявоєнного періоду, коли функції Центробанку і Міністерства економіки були об'єднані. "Інакше ми можемо дійти до економічного колапсу", - попередив екс-заступник голови правління НБУ.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко вважає, що стабільність економіки, зокрема курсу гривні, підривають голослівні заяви політиків і стверджує, що національна валюта стала заручницею виборів.

При цьому Віктор Ющенко на зустрічі з представниками ділових ЗМІ не виключив, що глава Володимир Стельмах може залишити крісло глави НБУ до закінчення терміну повноважень, якщо стабільність національної валюти не буде забезпечено належним чином.

Читайте також:

Ющенко вимагає, щоб політики припинили обвалювати гривню балачками

Уряд: у падінні гривні винен Нацбанк

Ющенко пояснив Тимошенко, яким має бути бюджет-2010

Банкіри: у найближчий квартал зростання долара не буде значним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: