Експерти: через 20 років Росія стане найпотужнішою економікою Європи

Аналітики ввели поняття "геополітичної революції", яку, на їхню думку, здійснять країни Е7 - Китай, Росія, Індія, Бразилія, Мексика, Індонезія і Туреччина.

Через 20 років Росія стане найбільш потужною економічною державою Європи, а у світовому рейтингу за цим показником вона вийде на п'яте місце, прогнозують фахівці аудиторської і консалтингової компанії PricewaterhouseCoopers LLP (PWC).

За даними дослідження PWC, економіка Росії випередить не тільки Францію і Великобританію, але й Німеччину, яка зараз є найбільшою економікою ЄС.

Доповідь PWC про перспективи світової економіки була поширена в лондонському Ситі. Другу позицію в Європі-2030 аналітики відводять Німеччині, третю - Франції.

PWC вводить поняття "геополітичної революції" - кардинальної зміни лідерів світової економіки.

На зміну традиційним лідерам - індустріальним державам Заходу, об'єднаних в "сімку" G7 (США, Японія, Німеччина, Франція, Великобританія, Італія і Канада), прийде група країн категорії emerging markets - Е7 (Китай, Росія, Індія, Бразилія, Мексика, Індонезія і Туреччина).

На думку PWC, група Е7 зрівняється з G7 за сукупним ВВП вже до 2019 року, а ще через десятиліття, до 2030 року, перевершить G7 на 30%.

За підрахунками експертів, Китай зможе обігнати США і назватися найбільшою економікою світу вже до 2020 року.

У результаті до 2030 року світовий рейтинг за економічною потужністю виглядатиме так: Китай, США, Індія, Бразилія, Росія, Німеччина, Мексика, Франція і Великобританія.

Разом з тим, у Росії є і досить серйозні перешкоди для розвитку. Ключовими проблемами економіки Росії на довгострокову перспективу є: залежність від експорту сировини і світових цін на нафту; бар'єри, що заважають створенню рівних умов для приватних підприємців; негативна демографічна ситуація і скорочення працездатного населення (за вирахуванням мігрантів).

Читайте також:

Російська економіка повернулася на докризові позиції

"Велику двадцятку" назвали кращою зброєю проти кризи

Мільярдери зі списку Forbes розповіли, що відбудеться в 2010 році

Економіка Китаю за рік стане другою у світі після США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: