Експерти: цінового коридору на пальне в Україні не існує

Лише 10% нафтотрейдерів торгують бензинам у рамках цінового коридору в обмін на пільги від уряду. 

Цінового коридору на вартість бензину і дизельного пального в Україні не існує, заявив заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

"Ніякого коридору у нас не існує. Жоден з урядів жодної країни не призначає якісь граничні ціни. Те, що публікує експертно-аналітична група — це добровільна згода окремих трейдерів встановлювати у себе на заправках ціну, яка зазначена у цьому коридорі. Напевне, вони сподіваються, що щось їм перепаде від уряду: якісь пільги, якісь послаблення, якісь кроки назустріч", — сказав він.

За словами експерта, в більшості країн трейдери орієнтуються на індикативні ціни.

На думку фахівця, це має бути індикатором всім іншим учасникам ринку, що за такими цінами можна продавати нафтопродукти. Тобто можна продавати вище або нижче, але ця ціна є індикативною, тобто розрахованою за певною методикою. Якби ще була відома методика, за якою визначаються ці "рекомендовані" ціни, тоді було б набагато краще і трейдерам, і споживачам, які б знали, які ціни є економічно обгрунтованими, переконаний Рябцев.

За його словами, ті цифри, які зараз публікуються, визначають лише рівень затрат лише окремих операторів, причому ці оператори користуються певними опосередкованими пільгами і можуть собі дозволити встановити на заправках ціни, які є в бюлетенях, що розповсюджуються експертно-аналітичною групою. Інші трейдери, а таких більше, десь 90%, не можуть дотримуватися таких цін, тому що в такому разі торгуватимуть паливом собі у збиток.

Нагадаємо, 29 квітня експертно-аналітична група з опрацювання питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів та розвитку нафтопереробної промисловості при Міненерговугілля рекомендувала трейдерам нафтопродуктів дотримуватись нового цінового коридору не вище 10,0 грн за літр бензину марки А-95 та 9,6 грн за літр дизельного пального.

14 квітня Міненерго рекомендувало дотримуватися верхньої межі цінового коридору в 9,95 грн на бензин А-95 і 9,45 грн на дизельне пальне.

Читайте також:

Бензинова криза у Росії не вдарить по Україні

Міненерго може спровокувати дефіцит бензину в Україні

В Україні робитимуть бензин із картоплі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: