Експерти: до кінця року 95-й бензин подорожчає до 10 гривень за літр

Якщо закон про підвищення акцизного збору на паливо приймуть, то пальне до кінця року може подорожчати від 50 копійок до 2 гривень за літр.

За підрахунками експертів ціни на заправках зростуть від 50 копійок до 2 гривень за літр. Тобто, наприклад, 95-й бензин подорожчає до 10 гривень за літр.

Саме так вони коментують законопроект про збільшення акцизного збору в півтора рази на всі види пального, який зараз розглядається у Верховній раді.

Так, тонна нафтопродуктів буде коштувати замість нинішніх 110 євро - 170 - 200.

Проте вже зараз, в очікуванні подорожчання, деякі продавці пального почали потроху піднімати ціни.

Богдан Гузь, експерт ринку нафтопродуктів каже: "Кому цікаво продавати сьогодні товар, який завтра буде коштувати на 50 копійок дорожче. Якщо у вас є цей вид товару і завтра він буде коштувати дорожче, ви ж оптом його не продасте сьогодні. Тому оптові фірми заздалегідь будуть вже піднімати ціни, щоб не втратити дохід".

Проте різкого стрибка цін експерти не прогнозують. Подорожчання, швидше за все, пройде в два етапи, кажуть вони.

Перший очікується протягом кількох місяців. Другий - у листопаді. Тому щоб якось заощадити, радять переходити на альтернативні види палива.

До того ж скраплений газ є більш безпечним для навколишнього середовища, адже вважається більш екологічно чистим порівняно з бензином і дизпаливом.

Читайте також:

Частка неякісного бензину в Україні може перевищити 50%

Експерти прогнозують подорожчання пального

Алкоголь, сигарети і бензин знову подорожчають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: