Експерти: долар впаде нижче 8 гривень

В Україні у двобої долар-гривня національна валюта почала потроху відвойовувати позиції. "Зелений" незабаром впаде нижче позначки 8 гривень і про це тепер кажуть експерти не лише з категорії оптимістів.

Ось-ось долар перейде психологічний бар'єр у 8 гривень. Ще кілька місяців тому під час валютної лихоманки, долар було важко купити. А зараз декому важко позбутися американської валюти.

У деяких обмінниках, де за долар ще дають 8 гривень, вже скінчилися гривні.

Експерт Івченко вважає, що саме для великих босів з МВФ в Україні вирішили продемонструвати - готівковий курс не дуже відрізняється від офіційного - 7 гривень 70 копійок.


“Нацбанк робить інтервенції, адміністративними методами впливає на банки комерційні, а тому і курс знизився”,- вважає фінансовий аналітик Микола Івченко.

А Нацбанку кажуть, що з приїздом МВФ падіння долара просто збіглося в часі. Насправді причини падіння долара у зниженні інфляції, стабілізації товарно-платіжного балансу та купі інших фінансових чинників, а ще - політики навколо НБУ поменшало.

“Настала політична пауза у мордуванні Нацбанку. До населення повертається спокій, упевненість”,- розповідає керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

Криза також знижує курс долара, додає працівник комерційного банку Андрій Войтенко. Люди почали менше купувати імпортних товарів, відповідно - імпортери не закуповують долар, той втрачає в ціні. Він впевнений, що курс буде 7 гривень за долар.

Долар незабаром може перейти позначку 8 навіть у продажу, кажуть експерти, однак наприкінці року їх лякає інше - вибори. А вони можуть негативно позначитись на гривні.

 

Читайте також:

Нацбанк продав боржникам більше 31 мільйона пільгових доларів 

Долар на міжбанку зафіксувався на 8,02 грн

Уряд просить у Світового банку півмільярда доларів

Ющенко попросив уряд не вбивати банки
 

ВідеоЕксперти: долар впаде нижче 8 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: