Експерти: долар знову почне дорожчати у жовтні

Експерти похвалили Нацбанк за зміцнення української валюти, але очікують на нове зниження курсу гривні протягом осені.

Зміцнення курсу гривні на міжбанківському валютному ринку є результатом дій Національного банку, вважають економічні експерти.

 "Стабілізація на вітчизняному валютному ринку сталася в основному завдяки аукціонам Національного банку України для юридичних осіб", - вважає радник голови правління "Укргазбанку" Олександр Охрименко.

При цьому він відзначив, що різка девальвація гривні у вересні носила виключно спекулятивний характер.

"Її (девальвації) можна було б уникнути, коли б не допущені помилки в процесі валютного регулювання. На жаль, такого роду помилки вже мали місце і в кінці 2008-го, і на початку 2009 року", - сказав експерт.

За словами начальника управління грошових і валютних ринків "VAB Банку" Наталії Шишацької, протягом останніх семи днів спостерігається невеликий тренд по зміцненню національної валюти з 8,55 грн/дол. до 8,45 грн/дол.

"Швидше за все, це результат проведених НБУ валютних аукціонів за попередні два тижні, які понизили тиск на гривню", - сказала вона.

"Дії НБУ з проведення валютних аукціонів дозволили ринку мати певні курсові орієнтири і зіграли ключову роль в зміцненні гривні", - вважає директор казначейства банку "Хрещатик" Олексій Козирев. Він упевнений, що головне - аби курси валюти, які запропонує Нацбанк, відповідали ринку.

За оцінкою експертів, до кінця вересня значних курсових коливань не очікується, тоді як вже з жовтня попит на валюту може зрости.

"На жаль, зміцнення тимчасове. З початку жовтня попит на валюту знову почне зростати і курс долара буде вищий за відмітку 8,5 грн/дол. Проте зміни курсу будуть не настільки значні, аби можна було затівати валютні спекуляції", - сказав Охрименко.

За його словами, згідно з оптимістичним прогнозом, на поточному тижні курс гривні на міжбанківському валютному ринку складе 8,35-8,45 грн/дол., песимістичному, - 8,4-8,6 грн/дол., а до кінця жовтня - 8,4-8,6 грн/дол. і 8,8-9 грн/дол. відповідно.

Якщо найближчим часом тенденція по посиленню долара до євро на світовому ринку збережеться, то курс євро буде близький до відмітки 12,2 грн., інакше ціна євро прагнутиме до відмітки 12,5 грн.

За оцінкою експерта, головним чинником девальвації гривні залишається її надлишок на ринку.

Читайте також:

Україна взяла в борг ще 400 мільйонів доларів

Долар знову подешевшав на міжбанку

Світовий банк дасть Україні грошей в обмін на підвищення комунальних тарифів

СОТ просить Україну не вводити нові обмеження на імпорт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: