Експерти: долар зросте до 9 гривень

На думку практично всіх економістів, нижче рівня 8-8,20 грн курс долара вже не впаде. Принаймні цього року.

Курс долара у найближчій перспективі становитиме від 8,20 до 9 гривень, вважають експерти.

Зараз курс гривні припинив своє падіння, міжбанківський валютний ринок завмер на позначці 8,30-8,40 грн. За словами банкірів, в останні дні більшість операцій проходили за курсом, близьким до 8,35 грн за долар.

"У п'ятницю зазвичай пропозиція валюти на міжбанку трохи більша, та й попит з боку населення трохи знизився у зв'язку з високим курсом долара. Тому міжбанк так і залишився на показниках попереднього дня", - розповів скарбник дочірнього банку Ощадбанку Росії Дмитро Золотько.

Нагадаємо, з початку серпня гривня девальвувала відносно долара в середньому на 5%. Курс купівлі американської валюти на міжбанку за цей період виріс на 5,05% (42 копійки), курс продажу - на 5,26% (44 копійки).

У найближчій перспективі, на думку експертів, гривня несуттєво зміцниться. "Після отримання чергового траншу від МВФ Національний банк має в своєму розпорядженні достатні кошти, аби ослабити девальваційний тиск на гривню. Тому в перспективі одного місяця на міжбанківському валютному ринку гривня може трохи зміцнитися по відношенню до долара з поточних ринкових рівнів - до 8,3-8,35 грн за долар", - вважає економіст інвесткомпанії "Тройка Діалог Україна" Ірина Піонтковська.

Прогнози Дмитра Золотька трохи оптимістичніші. "Курс долара на міжбанку в найближчий тиждень повинен відкотитися до 8,25-8,35 грн. Дані платіжного балансу свідчать про те, що експорт й імпорт вже врівноважені, а попит з боку населення повинен знизитися, оскільки не всі готові купувати долар за нинішнім курсом", - пояснив банкір.

В той же час, на переконання всіх аналітиків, у довгостроковій перспективі гривня буде дешевшати. Для цього є кілька причин. По-перше, це дефіцит фінансового рахунку платіжного балансу, обумовлений великими виплатами по зовнішніх боргах. "Головний чинник, який впливатиме на зростання курсу долара восени, - це виплати по зовнішніх боргах. Так, чисті виплати банківського сектора по зовнішніх боргах в другому півріччі складуть 2,5-3,5 мільярда доларів", - наголосив аналітик інвестиційної компанії "Драгон Капітал" Віталій Ваврищук. За його прогнозом, до кінця року курс долара сягне 8,50 грн, а середньорічний курс становитиме 8,20 грн.

В той же час, сальдо торговельного балансу на курс нацвалюти не вплине. "Зовнішня торгівля зараз більш-менш збалансована, тому негативне сальдо торговельного балансу зараз на курс не дуже тисне. До того ж, девальвація гривні допоможе знизити обсяги імпорту", - говорить начальник відділу аналізу фінансових ринків ІНГ Банку Олександр Печерицин.

На думку Ірини Піонтковської, крім показників платіжного балансу, на курс гривні чинитимуть тиск політична невизначеність і дефіцит бюджету, що буде зростати. За прогнозом експерта, до кінця 2009 року долар може подорожчати до рівня 9 гривень.

Нагадаємо, після тривалого падіння гривні на міжбанківському валютному ринку на початку тижня українська валюта стабілізувалася.

В той же час, її курс залишається низьким, на рівні, вищому за 8,30 грн за долар.

Читайте також:

Долар на міжбанку впав на кілька копійок

Експерт: долар швидко досягне 10 гривень, але потім впаде

Нацбанк очікує, що падіння гривні незабаром зупиниться

Україна отримає від МВФ ще 2 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: