Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти і аграрії дали свої прогнози, чи буде Україна з хлібом цього року

Чиновники запевняють, що посівна триває в 20 регіонах.

Цьогорічна посівна для українських аграріїв буде тяжким випробуванням. Весняна сівба - за мінімальним калькулятором - стане в півтора разу дорожчою за минулорічну.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.19:30, фермер з Миколаївщини Віктор Середа, який обробляє близько двох тисяч гектарів землі шокований цінами на пальне і добрива.

Він нагадав, що дизпаливо у 2014 році було по 8,50 грн, а добрива по 6,5 тис. грн. Але тепер аграрію страшно - гривня знецінилася, кредитні ставки захмарні, про нові податки в галузі годі й казати. Щоб елементарно заправити техніку дизпаливом, треба бути ледь не аграрним олігархом. "Дизпаливо збільшилося втричі. Добриво підстрибнуло втричі. І ціна продукції, яка буде в цьому році, теж повинна бути втричі більше, щоб ми залишились на тому ж рівні, що й були", - заявив Середа.

У свою чергу, в Аграрній спілці прогнозують: фермери тепер обиратимуть менш затратні культури. Дефіциту не буде, але суттєво поменшає, наприклад, кукурудзи. "Будуть обирати менш вибагливі культури до фінансових ресурсів: круп'яні культури, просо, гречка, соняшник, який вимагає трошки менше затрат, ніж кукурудза. Тому її буде в цьому році відчутно менше", - повідомив Геннадій Новиков, голова Аграрної спілки України.

Під ударом опинилися і дрібні господарства, аграрії, орієнтовані лише на внутрішній ринок. Є вже й ті, котрі повністю відмовляються засівати свої землі. Хоча загалом посівна стартувала добре, запевняють у профільному міністерстві. "По загальній картині поки що в Україні посівна рухається планово. Поки у нас немає перекосів в тому чи іншому регіоні", - зазначив Олексій Павленко, міністр аграрної політики та продовольства України.

Від прогнозів урожаю урядовці утримуються. При цьому самі ж аграрії не відкидають, що результат може не втішити. На думку експертів, урожай цього року буде меншим на 15-20% за минулорічні показники. Проте без хліба українці не будуть, запевняють українські фермери.

Людмила Бадалян, Сніжана Шевчук, Ольга Старощук, Олена Шворак.

Відео Теперішня посівна для аграріїв України - тяжке випробування

Залиште свій коментар

Вибір редакції