Експерти: криза змусить країни ЄС відмовитися від євро

Багато держав в п’ятилітній перспективі відмовляться від міфічних переваг єдиної валюти на користь більшої фінансової гнучкості

Експерти прогнозують, що через 5 років члени Європейського Союзу відмовляться від єдиної валюти.

Українці, що не встигли позбутися своїх заощаджень у євро, через 1-2 місяці можуть одержати непоганий шанс вигідно продати цю валюту.

Якщо побоювання щодо дефолту у Греції ослабнуть, і європейська економіка в цілому почне оживати, курс євро до долара в найближчі місяці може зростати, тому що рівень процентних ставок у ЄС залишається вищим, ніж у США. На думку начальника відділу аналізу й досліджень "Райффайзен Банк Аваль" Дмитра Сологуба, в другому-третьому кварталах можна чекати зміцнення євро щодо долара до рівня приблизно 1,45.

Щодо триваліших перспектив євро, то експерти озвучують і зовсім апокаліптичні прогнози. Зокрема, на думку голови інвестиційного відділу КУА "Бонум Груп" Олександра Спасіченка, під час економічного спаду загострилася необхідність державного втручання на рівні як фіскальної, так і монетарної політики, а участь у валютному союзі істотно звужує можливості для маневру. "І я не сумніваюся, що багато держав в п’ятилітній перспективі відмовляться від міфічних переваг єдиної валюти на користь більшої фінансової гнучкості", - відзначив експерт.

Нагадаємо, країнам Євросоюзу за кілька годин до відкриття надзвичайного саміту не вдалося виробити єдиного плану надання фінансової допомоги Греції, яка переживає важкий бюджетна криза. Консультації тривали весь минулий день, але досягти компромісу поки що не вдалося, повідомляє Euronews.

За відомостями з дипломатичних джерел, Франція та Німеччина підготували "цілу серію пропозицій із цього приводу". Вони вважають, що політична підтримка необхідна Афінам і мають намір виступити зі спільною заявою з цього приводу на саміті 11 лютого.

"Як у будь-якої кризової ситуації, - говорить політоглог Деніел Грос, - виникає питання - у кого є гроші? Хто має фінансові можливості втрутитися? І, врешті-решт, ми повертаємося до ключової ролі Німеччини. Тому що в даний час це єдина країна, що володіє ресурсами і яка могла б надати реальну допомогу ".

За даними Єврокомісії, сьогодні 20 з 27 країн ЄС перевищують гранично допустимий рівень бюджетного дефіциту в 3% від ВВП. І учасникам саміту належить розглянути комплексні заходи протидії третьої хвилі економічної кризи.

Читайте також:

G7 закликав Грецію економити бюджетні гроші

Долар подорожчав на міжбанку

Міжнародні інвестори активно виводять кошти з євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: