Експерти нагадали українцям головні правила поведінки при коливанні курсів валют

Завдання номер один – не панікувати, бо саме непродумані дії стрімко погіршують ситуацію.

Падіння гривні відносно долара на початку цього тижня було зупинене Національним банком, який вийшов із валютою на міжбанківський ринок і погасив надлишковий попит. За кілька днів встигли збагатіти ті, хто мав іноземні гроші та встиг їх поміняти на гривні за високим курсом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Прості українці пояснюють незрозумілу активність валютного ринку саме тим, що хтось просто хотів заробити і спеціально використав важелі для цього. Водночас експерти запевняють, що причин для обвалу немає, а довіру до гривні обвалюють мітинги, застереження влади про теракти та різкі заяви політиків у бік Нацбанку. Так само полум'я розпалили і вчорашні заяви самої очільниці НБУ, які багато хто сприйняв із пересторогою. Як наслідок – іноземні компанії почали активніше скуповувати валюту на міжбанку, а населення побігло в обмінники, побачивши зміни у валютних курсах.

Нестабільна гривня: чи варто чекати обвалу нацвалюти

Гривня знову втрачає позиції. На готівковому ринку лише відучора долар зріс на майже 50 копійок. У деяких обмінниках наблизився до позначки у 28 гривень. Хитало в останні дні і міжбанк. Курс тут хоч і на майже півтори гривні менший за готівковий, та зранку теж поліз до гори. Але рятувати гривню взявся НБУ. Експерти діляться прогнозами щодо майбутнього національної валюти.

Гасити паніку довелося НБУ, який взявся продавати валюту. "Ми подивимося, яка ситуація буде завтра. Але в будь-якому випадку наш підхід до ринку не зміниться. Ми не говоримо, що в нас, не робимо таргування по курсу. Але дивимося за коливаннями, і якщо вони досягають певних значень, ми виходимо на ринок і їх гасимо", - пояснив директор департаменту відкритих ринків Нацбанку Сергій Пономаренко.

Фахівці розходяться в думці, чи вчасно НБУ вийшов із продажем валюти, чи це варто було робити днем раніше. Однак усі експерти наголошують, що серйозний обвал гривні не загрожує. До цього призводять значно серйозніші чинники – припинення співпраці з МВФ, проблеми з експортом чи масовий відтік інвестицій. А цього поки що немає, та й нинішні коливання не надто критичні.

Українцям же радять згадати, що вони вже пережили курс у 40 гривень за долар – і не останню роль у цьому роль зіграла паніка. Тому простим громадянам фахівці радять не скуповувати долари за останні гривні, аби не посилювати ажіотаж і навантаження на українську валюту, а просто стежити за подіями.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: