Експерти назвали найперспективніші галузі для інвестування в Україні

Харчова промисловість та АПК - найбільш привабливі для інвесторів галузі української економіки, за думкою експертів.

Експерти вважають, що в другому півріччі поточного року інвесторів будуть більше цікавити такі галузі український економіки, як аграрно-промисловий комплекс і харчова промисловість.

Про це свідчать результати експертного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна.

В інституті наголошують, що за перше півріччя 2010 року обсяг публічних операцій зі злиття і поглинання (M&A) в Україні, порівняно з таким самім періодом попереднього року, зріс майже в 4 рази і становив 1,7 млрд доларів. У зв'язку з цим інститут провів експертне опитування щодо того, чого очікує український ринок M&A у другій половині 2010 року, які галузі будуть найцікавішими для потенційних інвесторів, а також хто з гравців активно купуватиме українські активи.

Так, на думку директора інвестиційно-банківського департаменту ГІК Dragon Capital Максима Нефьодова, у другому півріччі слід очікувати на зростання активності на українському ринку M&A. "Вже зараз видно, що ринок істотно активізувався. Ми вважаємо, що найбільшу активність можна буде побачити в сільськогосподарському секторі, в рітейлі і в харчовій промисловості. Можливо, кілька операцій бути укладено у фінансовому секторі", - сказав Нефьодов.

Аналітик групи компаній "ТЕКТ" Ірина Васильєва вважає найперспективнішими галузями для інвестування в Україні агропромисловий комплекс, ринок товарів повсякденного попиту (FCMG), нерухомість і продуктовий рітейл. "Водночас, останні операції M&A показали, що російським інвесторам цікаві українські компанії у сфері металургії і машинобудування", - сказала експерт. На її думку, активність на ринку M&A України збережеться за умови політичної стабільності в країні і поліпшення ситуації на світовому ринку капіталу. "При цьому слід зазначити, що вітчизняні компанії, аффільовані з нинішньою владою, мають ширшу фінансову і адміністративну нагоду з купівлі підприємств", - сказала Васильєва.

Віце-президент "Центру досліджень корпоративних відносин" В'ячеслав Бутко, у свою чергу, не бачить причин для сплеску активності на вітчизняному ринку M&A у другій половині 2010 року. "По-перше, українська економіка у другій половині 2010 року знов увійде у стадію уповільнення темпів зростання. Отже, більшість компаній, як і раніше, не виглядатиме особливо привабливо. По-друге, аналогічні тенденції будуть властиві багатьом розвиненим ринкам і ринкам, що розвиваються, стагнація спостерігатиметься на більшості з них. Отже, нерезидентам, за великим рахунком, буде не до придбання українських підприємств. По-третє, в Україні прискореними темпами формуються недружні для інвесторів правила ведення бізнесу - посилення податкового і, особливо, адміністративного тиску. Швидше за все, у другій половині року ми спостерігатимемо лише продовження раніше незавершених операцій, зокрема – гучних корпоративних конфліктів: навколо підприємств корпорації ІСД, "Запоріжсталі", Київського ЦУМу", - сказав Бутко.

Тим часом, на думку експерта Інституту Горшеніна Дениса Скворцова, інтерес західних інвесторів до української харчової промисловості і агропромислового сектора зрозумілий. "Продовольча криза останніми роками – проблема, актуальна для всього світу. Основна причина цього – брак земель, придатних для виробництва сільськогосподарської продукції. При цьому в Україні зосереджено понад 30% світових запасів чорнозему – майже третина від загальної кількості. Крім того, цього року такі великі постачальники зернових, як Росія і Казахстан, втратили значну частину свого урожаю – в Росії навіть ввели заборону на експорт зерна – тоді як прогнози щодо врожаю в Україні залишаються стабільними", - сказав експерт.

Нагадаємо, приріст іноземних інвестицій в економіці України в порівнянні з минулим роком упав у п'ять разів.

Читайте також: 

Іноземні компанії припинили вкладати гроші в Україну 

Чорногорія пропонує громадянство в обмін на інвестиції

Янукович: Росія і ЄС готові вкладати гроші в Крим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: