Експерти назвали причини зростання курсу долара

Експерти назвали причини зростання курсу долара

Фото: Національний банк України

Від початку цього місяця спостерігається активний продаж ОВДП нерезидентами.

Нерезиденти вже вийшли з ОВДП на 40 млрд грн. За ці гроші вони купували валюту, що й стало причиною зростання курсу.

Так прокоментував причини зростання курсу долара у вересні аналітик одного з найбільших іноземних банків, що працюють в Україні. Про це в своєму блозі на "Корреспондент" пише політолог Дмитро Марунич.

"Нагадаємо, що в спекуляціях з покупками ОВДП був помічений колишній директор Департаменту відкритих ринків Нацбанку України Сергій Пономаренко, який заробив лише на коливаннях попиту близько 15 млн грн на рік", — написав він.

Виявляється, продовжив Марунич, Пономаренка підтримує ще один член правління — Дмитро Сологуб, який заявив днями в інтерв'ю: "Я можу сказати, що директор департаменту відкритих ринків — це дуже важлива позиція. Роботу свою директор департаменту робив добре, з моєї точки зору, його не потрібно було змінювати".

"Як довго в НБУ ще будуть терпіти казнокрадів, які вважають нормальним заробляти на інсайдерській інформації?", — передає слова аналітика іноземного банку в своєму блозі Марунич.

Політолог нагадав, що в серпні Мінфін розмістив ОВДП обсягом 16,8 млрд грн, з них більш ніж половина (8,6 млрд) були розміщені в паперах з терміном обігу понад 12 місяців. Для порівняння: в липні таких держоблігацій було розкуплено в рази менше — на 2 млрд грн.

"Нещодавно саме спекуляції з ОВДП з доступом до інсайдерської інформації і явний конфлікт інтересів стали причиною звільнення Пономаренка з НБУ. (До речі, сферу валютних операцій в Нацбанку Пономаренко очолював шість років — начальником Управління валютних операцій і аналізу фінансових ринків НБУ він був призначений 11 вересня 2014 року)", — продовжив Марунич.

За даними учасників ринку, додає політолог, його звільнення через цей конфлікт інтересів зажадало нове керівництво Нацбанку, яке оголосило своєю метою ліквідацію в центробанку процвітаючих роками тіньових схем.

"Вказуючи також на те, що призначений в липні главою Нацбанку Кирило Шевченко активно шукав нового керівника очолюваного Пономаренком департаменту — в розрахунку на те, що той зрушить з мертвої точки важливі для валютного ринку питання, які в НБУ давно тільки обговорювали, але не вирішували на практиці. Йдеться про створення інституту маркет-мейкерів, про інструменти: опціони, форварди, ф'ючерси", — підсумував Марунич.

Наступна публікація