Експерти назвали винних у подорожчанні бензину

За словами експерта з енергетичних питань, вся проблема здорожчання пального в Україні існує через доготривале використання трубопроводу "Одеса-Броди" в реверсному напрямку.

За нинішнє зростання цін на бензин і дизельне пальне в Україні мають відповідати всі ті, хто організував і до недавнього часу підтримував реверсне використання нафтопроводу "Одеса - Броди".

Про це заявив експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський.

Він відзначив, що ще на початку 2000-х років, "значною мірою завдяки зусиллям тодішнього прем'єр-міністра Віктора Ющенка", було завершено спорудження нафтопроводу "Одеса - Броди".

У 2003 році державна комісія прийняла нафтопровід, готовий до експлуатації в його проектному напрямі, аверсному - з Одеси до Бродів.

Таким чином, були створені технічні умови для безпечної роботи і розвитку українських НПЗ, які були розраховані на переробку на рік у цілому понад 50 млн. тонн нафти, і ще на початку 90-х років були основними гравцями на українському ринку нафтопродуктів.

"Сьогодні внутрішній ринок майже на половину забезпечується не найкращими імпортними нафтопродуктами, ціни на які коливаються з амплітудою більшою, ніж на світових ринках. А українська держава не має можливості в необхідному ступені впливати на ціноутворення", - наголосив він.

При цьому Соколовський відзначив, що зараз, із великим запізненням, виходячи з об'єктивних причин, уряд починає використання "Одеса - Броди" в аверсному напрямі.

Це створює передумови для належного забезпечення високоякісною сирою нафтою українських НПЗ і для їх переобладнання за сучасними світовими стандартами.

Як повідомлялося, з 31 січня до 7 лютого 2011 року середні по Україні великооптові ціни на нафтопродукти збільшилися на 1-1,8% (у середньому на 1,3%).

За даними моніторингу консалтингової групи "А-95", з 31 січня до 7 лютого 2011 року середні по Україні великооптові ціни на нафтопродукти змінилися таким чином: на бензин А-80 - зросли на 1,2%, або на 120 гривень за тонну, - до 10270 гривень за тонну; на бензин А-92 - зросли на 1%, або на 100 гривень за тонну, - до 10390 гривень за тонну; на бензин А-95 - зросли на 1,8%, або на 190 гривень за тонну, - до 10900 гривень за тонну; на дизельне пальне - зросли на 1,3%, або на 120 гривень за тонну, - до 9010 гривень за тонну.

Читайте також:

До весни бензин подорожчає до 12 гривень

Бензин в Україні дорожчає через імпортерів

Україна відклала перехід на якісний бензин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: