Експерти: НБУ зможе утримати гривню від обвалу

З початку місяця Нацбанк продав на міжбанку 0,6 млрд доларів для підтримки гривні на тлі посилення девальваційного тиску, пов'язаного з послабленням експорту і сезонним ростом внутрішнього попиту на іноземну валюту.

Аналітики вважають, що у Нацбанку вистачить ресурсів, щоб утримати гривню від послаблення при виникненні тимчасового девальваційного тиску

Керівник групи радників глави Національного банку України Валерій Литвицький заявив, що український валютний ринок стабілізувався без втручання НБУ. За його словами, резерви НБУ на кінець минулого тижня складали 32,4 млрд доларів.

Як розповіла Олена Белан, головний економіст інвесткомпанії "Dragon Capital" в цілому, з початку місяця центральний банк продав на міжбанку 0,6 млрд доларів для підтримки гривні на тлі посилення девальваційного тиску, пов'язаного з послабленням експорту і сезонним ростом внутрішнього попиту на іноземну валюту.

"Проте, за нашими прогнозами, прибутки від недавнього розміщення суверенних єврооблігацій (2 млрд доларів), які найближчим часом будуть відбиті в резервах, а також другий транш кредитної програми МВФ (1,5 млрд доларі), очікуваний у кінці листопада, забезпечать ріст резервів НБУ до 36 млрд доларів до кінця 2010 р., що вистачатиме для покриття 5,1 місяців прогнозного імпорту в 2011 р.

Це означає, що НБУ має досить ресурсів, щоб утримати гривню від послаблення при виникненні девальваційного тиску тимчасового характеру", - резюмувала Белан.

Читайте також:

Експерт: долар може вирости до 12 гривень

НБУ не планує переглядати облікову ставку

Готівковий долар доповзає до 8 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: