Експерти очікують падіння гривні восени

В Україні загальна грошова маса досягла 450 мільярдів, що є найвищим показником з 2008 року.

Дефіцит Державного бюджету в 56 млрд грн призведе до суттєвого зниження курсу національної валюти, вважає директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

"Якщо не скоротити витратні статті бюджету, восени Україною прокотиться третя хвиля кризи", - вважає Соскін.

Експерт пояснив, що у березні та квітні Нацбанк друкував національну валюту, і зараз готівкова маса становить 155 мільярдів гривень (у 2008-му в обігу перебувало 124,7 млрд готівкових гривень).

"Загальна грошова маса - 450 мільярдів. Це найвищий показник із 2008 року. При цьому Україна втратила половину золотовалютних запасів. Впали ринки іпотечного кредитування і житлового будівництва, автомобільний, споживчих кредитів. Безробіття становить 10 процентів від усіх працездатних. Тобто, доходної частини немає", - зауважив Соскін.

Зі свого боку, колишній виконувач обов'язків міністра фінансів Ігор Уманський порахував, що при інфляції на рівні 10% в 2011 році курс національної валюти може знизитися до 11,1 грн за долар. Водночас в Інституті трансформації суспільства прогнозують значно вищу інфляцію - 25% до кінця 2010-го.

У травні Національний банк активізував купівлю іноземної валюти і поповнив міжнародні резерви. За місяць вони збільшилися на 4,8%.

Читайте також:

Нацбанк різко збільшив золотовалютні резерви

У квітні в Україні зареєстрували дефляцію

Опозиція спрогнозувала обвал гривні та різке зростання цін

На українському фондовому ринку продовжився різкий обвал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: