Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти передрікають здешевлення валюти вже до кінця тижня

Звичайні фінансові процедури призвели до панічного курсу на "чорному ринку".

Гривня продовжує дешевшати - сьогодні на чорному ринку євро перетнув психологічну межу у 30 гривень. Долар уже продають по 27,5, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Фінансисти радять завжди дивитися на різницю між купівлею та продажем валюти. Якщо вона, як нині в обмінниках, сягає двох гривень - курс панічний, спекулятивний, і краще не купувати.

Чому падає гривня, розповів ТСН фінансовий аналітик Роман Петров. Найоб'єктивніша - падіння ВВП, загальні проблеми в економіці. Далі - здешевшання валют сусідів, передусім російського рубля. Він падає ще швидше. Плюс - сезонні коливання. В зимові місяці гривня традиційно "мерзне", а влітку "зігрівається" - піднімається угору. Ну і найголовніше - ми досі не знаємо, чи отримаємо черговий кредит від МВФ.

"Це все спекулятивне явище і після отримання траншу курс впаде. Зараз немає такого ажіотажу, як було рік назад. Гривні – це була гаряча картопля, яку треба було скинути якомога швидше. Ті, хто набрались долара по 35 по 40, а потім він впав, дуже сильно обпіклись", - каже фахівець.

Після обмеження на продаж валюти в банках торгівля перемістилась в Інтернет. Курс тут зазвичай на гривню-дві більший від офіційного. Сьогодні долар продовжує дорожчати. А от на міжбанку картина - протилежна.

Редактор фінансового видання Руслан Чорний каже, поштовхом до зльоту валюти стали два вихідних у Сполучених штатах та Європі. Які в Україні були робочими. Попит на долари був, пропозиції не було. Тепер спекулянти штовхають курс ще вище. Хоча банки вже отримали валюту.

Це значить, вже у п'ятницю валюта в обмінниках подешевшає. Після отримання кредиту від МВФ курс узагалі може повернутися до двадцяти трьох гривень за долар. Завдання спекулянтів - продати якомога більше, поки паніка не вщухла.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Курси валют НБУ

Create bar charts

Відео Гривня продовжує дешевшати

Залиште свій коментар

Вибір редакції