Експерти: після виборів долар може зрости до 10 гривень

Експерти розійшлися в думках щодо того, скільки долар буде коштувати після виборів. Серел версій - і 6,50, і 10 гривень.

Після виборів президента курс долара може як зрости до 10 гривень, так і знизитися до 6,50 гривні, залежно від того, хто стане новим главою української держави.

Таку думку висловив фінансовий експерт Ерік Найман. На його переконання, долар може зрости до 10 гривень, якщо президентом стане Віктор Янукович.

"Якщо президентом буде (людина - ред.) з прізвищем на Я, тоді чекати девальвації не варто, скоріше за все, деякий час буде ставібльність курсу, а потім ми побачимо поступове зростання долара, до 10 (гривень - ред.)", - сказав Найман.

На переконання аналітика, зростання курсу долара може спричинити промислова політика лідера Партії регіонів, спрямована на підтримку підприємств, що працюють на експорт.

У той же час, вважає експерт, якщо президентом стане Юлія Тимошенко, долар може впасти до 6,5 грн. На думку Наймана, таким чином Тимошенко реалізує свої передвиборчі обіцянки, а крім того завдасть удару по своїм економічним і політичним опонентам-експортерам.

У свою чергу, економічний експерт Борис Кушнірук висловив думку, що навіть при тому, що за паритетом долар може коштувати 3,5-4,5 гривні, у поточному році країна може зіткнутися з нестачею валюти, тому курс долара може бути досить високим.

У свою чергу, голова департаменту зовнішньоекономічних відносин Національного банку Сергій Круглик закликав експертів утриматися від прогнозів щодо курсу долара. За його словами, на цей показник впливають близько тисячі чинників, які не може врахувати жоден аналітик. "Дуже складна ситуація. На жаль було змішано політику і фінанси", - резюмував він.

Зокрема, серед таких чинників він назвав ціни на товари на світових ринках. Крім того, за словами Круглика, сьогодні на курс долара впливає незбалансованість державного бюджету, припинення співпраці з МВФ і вибори президента.

Нагадаємо, зараз курс долара в Україні залишається стабільним і на міжбанківському валютному ринку становить близько 8,10 грн.

Читайте також:

Середня зарплата в Україні зросла майже на 300 гривень

Курс долара припинив стрибати на міжбанку

В Україні стрімко подорожчали харчі

ВідеоДоля долара після виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: