Експерти побоюються, що до кінця року ціни зростуть до 9%

Економісти прогнозують зростання інфляції в Україні до 9% у 2010 році.

Темпи зростання інфляції до кінця року прискоряться і досягнуть 9% в 2010 році. Дефляція в липні становила 0,2% у зв'язку з сезонним зниженням цін на продукти харчування.

З початку поточного року, споживчі ціни зросли лише на 3,1%, проте в серпні очікується значне зростання - на 3,0%. Зростання цін на газ на внутрішньому ринку на 50%, в свою чергу, стане причиною 2% збільшення ІСЦ, а недавнє підвищення акцизних зборів додасть 1% до ІСЦ.

"Раніше ми очікували значного зростання, яке не відбулося у зв'язку з повільним зростанням кредитування і стабільністю обмінного курсу гривні", - повідомляє аналітик Мар'ян Заблоцький.

На думку аналітиків, уповільнення темпів річної інфляції, яке зміниться вже в серпні, буде помітним на тлі підвищення тарифів на газ (на 50%) і очікуваного зростання тарифів на гаряче водопостачання та опалення на 25%.

Підвищення тарифів було однією з основних вимог МВФ для ухвалення позитивного рішення Фонду за новою програмою кредитування stand-by.

Нагадаємо, 18 серпня виконавчий директор Національного банку України з економічних питань Ігор Шумило прогнозував збереження валютно-курсової стабільності в третьому-четвертому кварталі 2010 року.

Читайте також:

Кабмін: Україна виходить з кризи

Янукович: надія на покращення життя людей є

Уряд спрогнозував інфляцію, дефіцит та ріст ВВП на 2011 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: