Експерти: політики діють за схемою кризи дев'яностих

Економісти попереджають, що керування економікою країни у ручному режимі призведе до повернення пострадянської кризи.

Економічна криза середини дев'яностих та нинішня - дуже схожі, вважають експерти. І наголошують, що влада за ці роки не зробила жодних висновків.

Дев'яності роки для українців були часом дефіциту, інфляції, зупинених заводів та фабрик, армії безробітних. Як згадує експерт з економічних питань Василь Юрчишин, ані люди, ані влада не знали в який стан ми входимо і що треба робити.

Люди кинулися в торгівлю, виникла каста "човників", які ввозили і вивозили товари через кордон. Інші існували на продукти, якими замість грошей видавали зарплату. Брак коштів у виробництві призвів до такого пострадянського феномену як бартерний обмін.

Проблему нестачі грошей тоді вирішили їх друкуванням. В обіг пішли мільйони нової національної валюти - гривні. У підсумку, на думку експертів, через десять років отримали те саме, що маємо зараз.

Експерт з економічних питань Олександр Рябченко вважає, що сьогодні "так само є бажання позбутися нацвалюти, взяти долар собі. так само є проблема зі зростанням цін, так само є проблеми з невиконанням дохідної частини бюджету".

Однак владній еліті на зламі століть вдалося відійти від ручного керування і перейти до ринкових методів, у той час як зараз триває зворотний процес.

Експерт Василь Юрчишин вважає, що віддання переваги ручному режимові "виглядає певним чином трохи дивно".

За таких умов, стверджують економісти, на подолання кризи можуть знадобитися роки.

Докладніше дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Гриценко вважає українську владу головною загрозою нацбезпеці

Кількість безробітних в Україні зростатиме і надалі

Українці відмовляють собі у м'ясі, солодощах і алкоголі

Тимошенко не бачить кінця кризи

ВідеоКриза: десять років потому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: