Експерти прогнозують 9,5% інфляції в Україні в 2010 році

За словами експерта, динаміка споживчих цін в липні повністю відповідала очікуванням аналітиків. Проте, період дефляції добігає кінця.

Інфляція в Україні за підсумками 2010 р. може скласти 9,5% заявила головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Белан.

За її словами, на поліпшення прогнозу впливає зниження темпів споживчої інфляції.

"Основою липневої дефляції стало сезонне падіння цін на продукти харчування (овочі і молочна продукція подешевшали на 8,0% і 1,9% відповідно в порівнянні з червнем), яке частково знівелювало підвищенням тарифів на опалення. Скорочення цін виробників відбулося, головним чином, за рахунок ослаблення цін на сталь, відображаючи глобальні тенденції", - відзначила вона.

Таким чином, за словами експерта, динаміка споживчих цін в липні повністю відповідала очікуванням аналітиків. Проте, період дефляції добігає кінця.

"Ми вважаємо, що період дефляції (місяць до місяця) добігає кінця, і вже в серпні чекаємо підвищення індексу споживчих цін у зв'язку зі зростанням внутрішніх тарифів на газ", - відзначила О.Белан.

В той же час, за її словами, нинішнє підвищення світових цін на зерно навряд чи матиме значний вплив на Україну.

"Урожай зерна в Україні очікується на рівні 40 млн т, що, хоч і на 13% нижче за позначку минулого року, залишається високим показником в порівнянні з сусідньою Росією, де погодні умови виявилися менш сприятливими", - відзначила вона.

"З урахуванням вищесказаного, ми поліпшили прогноз інфляції в Україні на кінець 2010 р. до 9,5% з раніше очікуваних 11%", - резюмувала економіст.

Читайте також: 

Базова інфляція в липні прискорилася до 0,2% 

В Україні четвертий місяць поспіль знижуються ціни

Восени ціни зростуть на 15%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: