Експерти прогнозують дефіцит і подорожчання хліба

Українські борошномельні підприємства припиняють роботу у зв'язку з підвищенням цін на зерно. Проблеми із забезпеченням сировиною розпочнуться і в хлібокомбінатів.

Подорожчання продуктів триває. На черзі – борошно, а також всі продукти, при виготовленні яких воно використовується. Насамперед – хлібобулочні вироби та макарони.

Як пише "Комсомольская правда в Украине", вчора на центральних каналах з'явилася інформація про швидке зникнення з прилавків магазинів борошна, а слідом – і хліба. Ці продукти можуть стати дефіцитом після гречаної крупи.

Експерти повідомили, що українські борошномельні підприємства вже припиняють роботу у зв'язку з пресом держрегулювання і підвищенням цін на зерно. Значить, дуже скоро в роздрібну торгівлю борошно вже може не вступати.

Цілком можливо, проблеми із забезпеченням сировиною почнуться і в хлібокомбінатів. І як наслідок, постачання хліба в українські магазини набагато скоротиться – виникне "хлібобулочний" дефіцит, або ж ціна головного продукту країни значно зросте.

У свою чергу, в Державній інспекції контролю за цінами практично впевнені, що продукт №1 в Україні не подорожчає. "На даний момент до нас не надходило жодної інформації про можливе підвищення цін на борошно і хлібобулочні вироби, – розповіла заступник начальника Державної інспекції контролю за цінами у Львівській області Галина Гичка.

За словами експертів, за останні півроку вартість пшениці першого і другого сортів зросла на 25%. Ціна на зерно третього сорту тільки за період з 26 січня по 9 лютого збільшилася на 12,5%. Сьогодні воно коштує 1 тисячу 800 гривень за тонну.

Читайте також:

З прилавків українських магазинів зникає борошно

З прилавків київських магазинів зникла гречка

Уряд готується "тримати" ціни і звинуватив товаровиробників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: