Експерти прогнозують зростання на кілька гривень ціни на скраплений газ

Експерти прогнозують зростання на кілька гривень ціни на скраплений газ

Фото: Укргазвидобування

Україна відчуває дефіцит автогазу.

В Україні протягом останніх півтора місяця оптові ціни на пропан-бутан зросли на 63% і перевищили позначку 24 тис. грн за тонну. Це абсолютний рекорд за всю історію спостережень. Роздрібна вартість цього пального зростатиме через великий дефіцит постачань.

Про це йдеться в повідомленні "Консалтингової групи А-95".

Вартість газу на кордоні зросла вдвічі, що обумовлено гострою нестачею ресурсу.

"Ми оцінюємо дефіцит газу в 30 тисяч тонн, що становить близько 20% місячної потреби ринку в цей період", - говорить аналітик "А-95" Артем Куюн.

Оперативно перекрити дефіцит не зможуть, бо нічим. Ключові виробники Росії, Білорусі та Казахстану самі відчувають нестачу через ремонтні роботи на заводах, що вже призвело до зникнення вільних обсягів на ринку всієї Східної Європи, зокрема Польщі. Імпорт із західного напрямку також ускладнений інфраструктурними обмеженнями - необхідністю перестановки вагонів з вузької залізничної колії на широку.

Учасники ринку також констатують значні затримки в русі вагонів територією України, особливо в Одеській області.

"Через відсутність тепловозів доставка вагонів під навантаження в Румунію і назад займає близько 40 днів, працювати з таким плечем дуже ризиковано і дорого", - говорить Куюн.

Низька оборотність вагонів також не дозволяє розгорнути ефективні постачання газу з моря, де сьогодні ціни значно нижчі, ніж в Україні.

Додатковим фактором дестабілізації постачань може стати зміна вимог ліцензування перевезень палива. Органи контролю вже анонсували, що від 1 вересня будуть вимагати ліцензії, але більшість компаній не встигне оформити необхідні документи.

"Консалтингова група А-95" прогнозує, що дефіцит газу триватиме до середини вересня. Це стимулюватиме високі оптові ціни та відповідно роздрібні. Виходячи з рівня оптової ціни 24 тис. грн за тонну, роздрібні ціни на автогаз досягне діапазону 14,5-14,7 грн за літр. Сьогодні, 18 серпня, він коштує в середньому 12,17 грн.

"Високі ціни і закінчення автомобільного сезону знизять попит на газ, одночасно будуть відновлені постачання по імпорту, що стабілізує ринок і призведе до зниження цін", - заявив Артем Куюн.

Скільки коштує інше пальне на українських АЗС, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Повʼязані теми:

Наступна публікація