Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти пророкують збільшення інвестицій унаслідок нових валютних правил в Україні

Тепер заводити і виводити із країни гроші буде простіше.

В Україні почав діяти новий закон, який значно спрощує операції з іноземними грошима. Тепер їх можна обміняти не лише в банках та обмінниках, а й в інтернет-мережі, переказувати за кордон без відкриття рахунку, а бізнесмени матимуть більше часу на розрахунок із закордонними постачальниками, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Обміняти гривні на іноземну валюту невдовзі можна буде не виходячи з дому, і це лише одне з нововведень закону – загалом документ скасовує понад два десятки валютних обмежень. Серед новацій не лише інтернет і обмінники, де можна буде поміняти до 150 тисяч гривень на день, а й можливість інвестувати більше в іноземні активи, переказувати десятки тисяч гривень за кордон, купувати в банку дорогоцінності, а також міняти валюту не лише в банках та обмінниках, а й поштових відділеннях та просто в інтернет-мережі.

ВідеоВалютна свобода: відтепер іноземні гроші можна обмінювати онлайн

Відсьогодні в Україні діє новий закон, який значно спрощує операції з іноземними грошима. Тепер їх можна обміняти не лише в банках та обмінниках, а й у Інтернеті. Подробиці – дивіться у сюжеті.

Валютна свобода: відтепер іноземні гроші можна обмінювати онлайн

Експерти припускають: коли зміни запрацюють наповну – зникатиме і тіньовий ринок, який нині має неабиякий попит. Лише сьогодні слідчі затримали зловмисника, який обміняв понад 70 тисяч доларів на фальшиві гривні. Тепер, розповідають фахівці, знайти валюту законно буде простіше. "Ринок і конкуренція – вони дадуть можливість розвиватися в легальному секторі. Залучити до себе більшу кількість громадян і клієнтів, яким буде вигідніше іти до відділення банку або здійснювати це онлайн", - пояснив керівник департаменту з адвокації Європейської бізнес асоціації Ігор Гоцик.

Зміни торкнулися й бізнесу – зокрема, відтепер розрахуватись за товар з іноземними компаніями можна буде впродовж року, а купувати валюту день у день. Із березня підприємства мають обов'язково продавати 30% валютного виторгу, а не 50%, як раніше. Це, кажуть фахівці, зробить Україну привабливішою для інвесторів, адже вільний обіг грошей для іноземців – це надійність. "Жоден інвестор не прийде у країну, не розуміючи, як він із цієї країни вийде. Нормальний, правильнй за світовою практикою рух капіталу приводить інвестиції у країну", - пояснив керівник інвестиційної групи "Універ" Олександр Куликов.

Водночас із валютним послабленням, кажуть фінансисти, банки почнуть ретельніше перевіряти своїх клієнтів, і зокрема прискіпливіше цікавитимуться, звідки взялися гроші.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції