Експерти розказали, яким буде курс долара та наскільки подорожчають продукти і комуналка

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Експерти розказали, яким буде курс долара та наскільки подорожчають продукти і комуналка

Гаманці та кишені українців у 2015 році чекають не найкращі часи / Сегодня

Нормалізація в державі залежатиме від адекватного держбюджету, реформ і міжнародної фінансової допомоги.

Де, як у Бермудському трикутнику, зникають зараз гроші українців і з якого боку чекати подорожчання ще? Який курс долара відважиться закласти в державний бюджет влада? І чи добре знає влада, як рятувати ситуацію? Відповіді на ці запитання – у сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Україна знову зустрічає "лихі 90-ті". На "чорному" валютному ринку один долар США вже коштує 24 гривні. Офіційно долар коштує менше 16 гривень, але за такою ціною валюту не знайдеш ні в обмінниках, ні в банках. В економістів є таке поняття – маркер. Це показник розвитку, злету чи падіння системи. Так от, курс валют – маркер. Зараз він показує, що українська гривня сильно "хворіє". Температура гривні наступного року, за обережними прогнозами, – 22 грн за долар. І такий курс можуть закласти в держбюджеті.

Який курс валют чекати наступного року

Який курс валют чекати наступного року

Експерти говорять навіть про гірший сценарій – 25 гривень за долар. А ще гірша ситуація буде, якщо Міжнародний валютний фонд не дасть Україні чергові кредити.

В уряді не бачать іншого виходу, ніж позичати у МВФ та шукати інших закордонних донорів. Вони мають перекрити фінансові потреби країни на наступний рік.

Україні потрібно десь знайти щонайменше 25-26 мільярдів доларі допомоги. Із них 11-12 млрд може виділити МВФ. Ще 15 млрд поки "висять у повітрі".

Падіння економіки наступного року може скласти 5%, прогнозують прискорений ріст інфляції та ріст безробіття, яке може сягнути 9-10%.

Ринок праці переживатиме ще складніші часи – вже зараз навіть у столиці на неформальних біржах влаштуватися можуть одиниці. Влада не просто не в змозі впоратися з безробіттям, але й змушена радикально врізати пільги всім верствам населення. Пенсійний вік, ймовірно, підвищать. Мінімальний дохід триматимуть на теперішньому рівні.

Ще одне – вимога кредиторів країни для нашого ж врятування – підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги. Не виключено, що тарифи на холодну та гарячу воду, електрику зростуть учетверо.

Зростання споживчих цін, зокрема, на продукти харчування, не зупинятиметься. Вже маємо, щонайменше плюс 25 копійок на кожній гривні. На їжу впливатиме все: від панічних настроїв людей, що здатні розмітати прилавки до вартості транспортного пального. Принаймні, на бензоколонках цінники міняють щодня.

Словом, наступ на кишені українців очікують по всіх фронтах, і воєнний фронт на Донбасі - тільки посилює велику економічну загрозу.

Учора президент Петро Порошенко назвав ціну війни - один день обходиться у 100 мільйонів гривень. Єдиний порятунок – невідкладні зміни. Вже завтра, в понеділок, чекаємо реформаторського держбюджету. І якщо не буде реформ, а бюджет виявиться популістським, то країну чекає економічна катастрофа.

Останній перед Новим роком тиждень буде напруженим і вирішальним. Зокрема, Україна руками прем'єр-міністра Арсенія Яценюка вже завтра планує залучити для малого та середнього бізнесу надзвичайну кредитну програму від Євросоюзу. Аби прогодувати всіх безробітних, немає грошей. Але купити вудку, аби ті прогодували себе самі, - ще можна. Уряд демонструє, що знає, як досягти успіху. Щоправда, усі прогнози твердять, що часу в нього – до весни.

Кореспондент ТСН Сергій Швець

Наступна публікація