Експерти розповіли, що робити мешканцям багатоповерхівок, аби не опалювати вулицю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Через тепло в оселях і надворі люди масово відчиняють вікна.

Мешканці будинків із централізованим опаленням переймаються через платіжки, які їм надійдуть за тепло. Цьогоріч листопад вражає теплою погодою. За два тижні він уже побив п'ять температурних рекордів. Через тепло в оселях і надворі люди масово відчиняли вікна.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Відчинені вікна ледь не в кожній квартирі. Мешканці столичної висотки активно гріють вулицю і потім заплатять за це.

"На вулиці +12, у квартирі 23, а могло бути більше. Щоби не відчиняти вікна і не опалювати вулицю, я перекрила батереї".

Але платіжка за опалення і з холодними радіаторами, і сусідам із відчиненими вікнами прийде однакова. Як відновити справедливість і платити за реально спожите?

У будинку вертикальна система опалення. Це коли труби пронизують висотку знизу вгору. За такої розводки встановити поквартирні лічильники тепла не можна. Однак, рахувати скільки ж реально гігокалорій спожито в конкретній оселі, можна.

У Галини Петрівни розподілювачі теплової енергії стоять на всіх бататерях. Дані з розподілювачів надходять до концентратора, що стоїть у спільному із сусідами коридорі. Потім із цих показників буде вирахувано, у кого і на скільки були тепліші батареї. Встановлення одного розподілювача на батарею обійшлося в 1000 гривень. За попередніми підрахунками, все окупиться за перший же опалювальний період.

"У нас виходило, що ті квартири, які не поставили, платять у 2-2,5 рази більше, ніж ті, у кого таке встановлено".

Відео В очікуванні платіжок: ТСН з'ясовувала, як не випускати тепло надвір

Мешканці будинків із централізованим опаленням переймаються через платіжки, які їм надійдуть за тепло. Цьогоріч листопад вражає теплою погодою. За два тижні він уже побив п'ять температурних рекордів. Через тепло в оселях і надворі - люди масово відчиняли вікна. Що робити, аби не опалювати вулицю – у сюжеті.  

В очікуванні платіжок: ТСН з'ясовувала, як не випускати тепло надвір

Встановлення таких розподілювачів має свої особливості: їх мають встановити не менше ніж половина всіх сусідів. А ще в будинку обов'язково мусить бути індивідуальний тепловий пункт. Це теплосистема в будинковому підвалі. Вона обладнана регулятором і автоматично коригує подачу тепла, залежно від температури на вулиці.

Що зробити, щоби такий теплопункт, з'явився в будинку? Напружитися, каже заступник столичного голови, мають самі мешканці. Якщо немає ОСББ, то збирати збори, серед сусідів - виокремити ініціативну групу, яка й займеться цим питанням. Найшвидший варіант до теплопункту в домі - це взяти участь у міській програмі співфінансування 70/30. Тобто, якщо в середньому система коштує до пів мільйона гривень, то пожильцям слід на нього зібрати 150 тисяч.

Будинок Галини Петрівни скористався тією міською програмою. Узагалі їхній голова ОСББ за півтора року взяв пять різних кредитів на енергомодернізацію будинку. Останній - на утеплення всіх стін.

"Якщо у нас 120 кв. м - платило 1200 грн. То у сусідніх будинках, де нічого немає, 2500-3000 грн за 75 метрів".

Цього сезону, прогнозує, економія буде ще більшою. Сусіди, через дорогу, що вже платять утричі більше, активно гріють вулицю. Вікна - навстіж.

Інна Боднар

Залиште свій коментар

Вибір редакції