Експерти спрогнозували майбутнє для гривні

До кінця серпня цього року долар може коштувати 10 грн. або 11,2 грн. Найоптимістичніший прогноз - 8,5 гривень за долар.

Експерти прогнозують три варіанти майбутнього для української валюти. За даними міжнародного агентства Bloomberg, яке проводило опитування аналітиків, до кінця серпня цього року один долар коштуватиме в кращому разі 10 грн., в гіршому - 11,2 грн. Найоптимістичніший прогноз - 8,5 гривень за долар.

В основі похмурих припущень - падіння української економіки і експортних галузей. Слід також зазначити, що банкам, корпораціям і українській державі потрібно протягом року віддати 25 млрд. доларів кредитів. Як пише газета "Сегодня", в таких умовах стабільним курс може бути тільки за допомогою інтервенцій НБУ. Але резерви Нацбанку - не безмежні. Зараз вони складають вже менше 28 млрд. доларів і лише за січень НБУ на підтримку гривні витратив близько 10% своїх "запасів".

Тому аналітики упевнені: якщо НБУ буде менш активний на валютному ринку, гривня знецінюватиметься. Підтримати її міг би кредит МВФ, але наразі ситуація з ним невизначена.

Експерти "Сегодня" не виключають, що долар будуть у будь-якому випадку всіма правдами і неправдами тримати на рівні не вище 9 гривень. Так, на думку заступника голови банку "Фінанси і кредит" Ігоря Львова, за наявності кредиту МВФ курс буде 8-8,50 грн., а за відсутності кредиту Нацбанк адміністративно встановить курс не вище 8-9 грн../долар, але реально долари в обмінниках і банках купити буде неможливо. "Якщо долар стане дорожче, позичальники не зможуть в умовах стагнації економіки сплатити кредити, що завдасть серйозного удару по банківській системі", - каже Львов.

"Кредит МВФ "приб'є" курс долара, і ми протягнемо до кінця року з курсом не вище 10 грн../долар, - прогнозує незалежний банківський експерт Андрій Оністрат. - Якщо кредиту не дадуть, курс буде разу в 1,5 вище, до 15, а то і до 17 гривень за долар".

Гірший варіант з курсом експерти прогнозують, якщо розпочнеться дефолти (відмови платити по боргах) українських банків і корпорацій. У такому разі на хвилі паніки населення гривня може обвалитися навіть втричі - до 20-25 грн../долар.

Долар тим часом зростає. В середу на міжбанку торги почалися з котирувань 8,15-8,27 грн../долар, закрилися на 8,31-8,335.

Читайте також:

Щонайменше сім банків обмежили видачу готівки

Уряд витрачає останні кошти з державної казни
МВФ спрогнозував курс гривні на рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: