Експерти спрогнозували, наскільки може здорожчати долар в Україні вже цієї осені

Експерти спрогнозували, наскільки може здорожчати долар в Україні вже цієї осені

Долар в Україні може здорожчати до 26-30 гривень, прогнозують експерти / Фото: УНІАН

Українська гривня серед інших валют світу девальвувала найбільше, тому в неї є запас міцності.

Унаслідок великого "шторму" на китайських біржах у "чорний понеділок" й стрімкого падіння ціни на нафту світова економіка зазнала суттєвих збитків. Почала дешевшати й гривня. Щоправда, не суттєво. Наприклад, сердній курс купівлі долара в майже чотирьох десятках найбільших українських банках сьогодні, 26 серпня, становить 22,41 грн, а продажу – 23,62. Це на 15-20 копійок дорожче, ніж в понеділок.

Таке знецінення для українців – не привід панікувати. В інтернеті – тихо. Та й біля обмінників черг немає. Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Сьогодні основними клієнтами обмінників є іноземці або українські заробітчани. Воно й не дивно, зарплати вони отримують в доларах або євро.

Насправді, 23,6 грн за долар в обміннику – це лише початок. Національна валюта й далі буде дешевшати. І світові фінансові потрясіння тут ні до чого, каже економіст Михайло Кухар.

"Такі справи на світових ринках погані тим, що це спричиняє відтік капіталу з нових ринків. У нас весь капітал витік ще два роки том", – говорить Кухар.

Фінансова криза в Україні  триває вже не один рік. Гривню й без того періодично трясе. Чергове ж здешевшання можливе вже у вересні.

"Якщо ми розглянемо всю історію за 24 роки нашої країни, то традиційно саме в цей період відбувається сезонний пік попиту на валюту. Гривня повинна пробити рівень 30 гривень за долар до кінця вересня", – прогнозує економіст Михайло Кухар.

Але кидати все й бігти скуповувати долари, фахівець не радить. Бо це вкотре призведе до різкого й непрогнозованого обвалу національної валюти.

Економічний експерт, керівник проекту "Успішна країна" Андрій Блінов дає менш песимістичний прогноз курсу долара – 26 гривень в обмінниках. Пояснює це тим, що за останні півтора року гривня серед інших валют девальвувала найбільше в світі, а тому в неї є певний запас міцності. Мовляв, ми вже впали, тепер – черга інших.

"Девальвація гривні, на мій погляд, нині не буде доволі глибокою. Є дві причини. Перша – Україна дуже сильно девальвувала. Ми знаємо, що валюта послабшала за останні два роки майже втричі. От усі зараз говорять про те, що позавчора російський рубль був 71, трішки відкотився вчора до 68. Якщо цей курс перевести на гривні, то вийде приблизно 18-20 гривень за долар. А такий курс Україна мала десь у січні 2015 року. А потім що відбулося? Була паніка на ринку, борошно, олія, хтось навіть спромігся купити долар за 40 гривень.  Україна у плані девальвації вирвалася вперед. Порівняно із російським рублем, із казахстанським тенге, вірменським драмом, бразильським реалом і деякими іншими валютам. Тобто гривня є валютою, яка найбільше девальвувала за останні півтора року. Тому в нас є певний запас, який ми маємо порівняно з іншими валютами", – пояснив Андрій Блінов.

Економічний експерт прогнозує валютний тиск на гривню восени.

"Обмінний курс може знижуватися, його межі будуть найближчим часом десь до 26 гривень за долар. Більшого впливу на українську економіку поки що я не бачу", – говорить Андрій Блінов.

Сьогоднішні курси валют від НБУ можна переглянути на ТСН.ua за цим посиланням.

Повʼязані теми:

Наступна публікація