Експерти: у грудні цукор подорожчає на 20%

Цукровиробники кажуть, що ціна на цукор почне зростати після закінчення переробки буряка – в грудні-січні.

Національна асоціація цукровиробників України "Укрцукор" прогнозує зростання цін на цукор у країні на 5-18% у грудні 2010 р. – січні 2011 р. Про це повідомив голова правління НАЦУ "Укрцукор" Микола Ярчук.

"Ми прогнозуємо, що 1-1,1 тис. дол. за тонну, тобто 7,5-8,5 грн за кг, буде відпускна ціна", - повідомив Ярчук, зазначивши, що на сьогодні відпускна ціна цукру становить 7,15-7,2 грн/кг. При цьому, за даними асоціації, собівартість виробництва цукру цього сезону висока й досягає 6,5 грн/кг.

"Ціна почне зростати після закінчення переробки буряка – в грудні-січні. Зростання не буде різким, тому що грає роль те, що зараз сезонне перевиробництво. Цукор виробляється 2 місяці, а реалізується протягом року. Сьогодні його пропозиція вища, ніж попит, а через деякий час вирівнюватиметься", - пояснив він.

При цьому Ярчук зазначив, що великий вплив на внутрішні ціни на цукор має світовий ринок. "Все залежатиме від того, яка буде світова ціна, тому що в світі дефіцит цукру відчувається. Ціна на світовому ринку постійно зростає, а це впливає на наш ринок, тому що ми залежимо від світової ціни й ціни на цукор-сирець. Усі ці чинники свідчать про те, що ціна може бути стабільною, але високою", - додав Ярчук.

За його словами, наступного року світова ціна на сирець диктуватиме ціну на білий цукор на внутрішньому ринку. "Сьогодні 780 дол. коштує тонна цукру-сирцю в Одесі, й світові аналітики говорять, що вона ще на 10% збільшиться. Можна спрогнозувати, що цукор із цукру-сирцю теж буде за високою ціною", - зазначив Ярчук.

Як відомо, "Укрцукор" знизив на 20% прогноз виробництва цукру з буряка врожаю 2010 р. – до 1,6 млн тонн. При цьому, за прогнозами Міністерства аграрної політики, цього року в Україні буде вироблено 2 млн тонн цукру з буряка врожаю 2010 року. Раніше міністерство прогнозувало виробництво цукру в 2,1-2,2 млн тонн.

При цьому, за даними Державного комітету статистики України, в Україні на 1 листопада цього року урожай цукрового буряка становив 11,7 млн тонн - це на 50,4% більше, ніж на 1 листопада минулого року.

За прогнозами Міністерства аграрної політики, цукрового цього року планується зібрати більше 15 млн тонн.

У 2009 році врожай в Україні цукрового буряка становив 10 млн тонн.

Читайте також:

У Києві хліб подорожчав на 30 копійок

До кінця року ціни зростуть ще на 3%

Киян обіцяють "завалити" гречкою та цукром

Росія пообіцяла Україні квоту на безмитне ввезення цукру

В Україні цукор подешевшає на третину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: