Експерти: у переговорах з МВФ все залежало від Тігіпка

Експерти відзначили позитивну та визначну роль віце-прем'єра Тігіпка в тому, що МВФ вирішив надати Україні кредит.

Віце-прем'єр Сергій Тігіпко, який відповідав за переговори з МВФ від України, зіграв вирішальну роль в їх позитивному завершенні, вважає політолог Ігор Жданов.

"Якщо говорити про перспективи отримання кредиту від МВФ, то після рішення ВР секвеструвати бюджет, шанси на це звелися фактично до мінімуму. І, природно, тут дуже багато чого залежало від Тігіпка як від людини, на якій замикаються всі переговори з фондом, - говорить політолог Ігор Жданов. - Зважаючи на нинішню ситуацію, кредит під такі відсотки Україні потрібен. Це допоможе поліпшити ситуацію з дефіцитом бюджету і підтримати зобов'язання держави".

На думку експерта з економічних питань Сергія Кисельова, отримання кредиту МВФ допомагає вирішити відразу два завдання. "По-перше, це допоможе збільшити золотовалютні резерви НБУ, зміцнити позиції національної валюти. По-друге, ці кошти вирішують питання покриття дефіциту держбюджету", - вважає Кисельов.

Крім того, за його словами, продовження співпраці з МВФ підвищує кредитні рейтинги України і відкриває дорогу для технічного кредиту ЄС, що становить близько 600 мільйонів євро. "Плюс, це призведе до здешевлення позик як для країни в цілому, так і для окремих компаній, рейтинг яких безпосередньо залежить від рейтингу держави", - відзначив експерт.

Читайте також:

МВФ дав Україні в кредит 15 мільярдів доларів

Тігіпко: на рекапіталізацію банків передбачено 20 мільярдів гривень

Тігіпко вказав на користь для України ліберальних реформ Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: