Експерти: Україна перетворилася на боргового наркомана

На думку експертів, Україна вже не може уникнути співпраці з МВФ, але кредити роблять її залежною, замість того, щоб розробляти стратегію розвитку держави, влада латає дірки бюджету.

Уникнути співпраці з Міжнародним валютним фондом вже неможливо. Так вважає генеральний директор Бюро з економічних та соціальних технологій Валерій Гладкий.

"За газ українці повинні платити за тим самим тарифом, як інші споживачі у Європі. Величезна діра в бюджеті залишиться навіть у разі схвалення непопулярних кроків, а МВФ допоможе її закрити", - зазначив Валерій Гладкий.

За його словами, "за все потрібно платити. Вчора ми смачно попоїли, брали авто в кредит, а сьогодні - похмілля".

Натомість доктор економічних наук Валерій Новицький стверджує: стабільна гривня, як наслідок співпраці з МВФ, руйнує національну економіку - Україна перетворюється на хронічного боржника.

За словами економіста, дефіцит держбюджету та інфляція взагалі є необхідною складовою макроекономіки.

Новицький зауважує, що варто брати за приклад розвинені країни та витрачати державні кошти на стратегічний розвиток держави - інформаційні технології, що є гарантом прогресу.

Рішення тактичні, на його думку, роблять країну залежною.

"Це логіка наркомана: потрібні гроші прямо зараз. Бо буде дуже погано", - каже Новицький.

Водночас фахівці одностайно схвалили інше домашнє завдання МВФ - підвищення пенсійного віку для жінок, що нині є чи не найнижчим в Європі.

На їхню думку, з точки зору економіки це найкращий варіант. Інакше доведеться скоротити пенсії чи знову ж таки розкрутити інфляцію, адже кількість пенсіонерів зростатиме.

"Якщо нічого не змінювати, то ми вийдемо на пенсію, і буде, як у Душанбе. Пенсійне обслуговування просто відмінено, всіх утримують родини та діти", - вважає Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера.

Після отримання від МВФ першого траншу нового кредиту Україна наростила свої зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом до SDR 1,25 млрд (12,66 млрд доларів за поточним курсом), ставши другою країною в світі за цим показником.

В обмін на кредит МВФ Україна зобов'язалася провести цілий ряд непопулярних реформ. Під цим, передусім, мається на увазі лібералізація внутрішнього газового ринку, для чого потрібно буде підвищити тарифи.

Крім того, серед вимог МВФ - і підвищення пенсійного віку. Жінкам до 2020 року на п'ять років піднімуть пенсійний поріг. Тобто тим працівницям, кому сьогодні 51 і більше, пощастить вийти на заслужений відпочинок раніше 60, іншим - ні.

Раніше депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко заявив, що влада буде і далі проводити переговори з МВФ, щоб показати недоцільність підвищення пенсійного віку.

Читайте також:

Федерація профспілок пікетуватиме МВФ

Міністр економіки: кредит МВФ врятував країну від дефолту

Україна взяла новий кредит МВФ, щоб виплатити попередній

МВФ перевірить у листопаді, як Україна витрачає гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: