"Укртелеком" продають без конкурсу, щоб перепродати

Експерти підозрюють, що "Укртелеком" перепродадуть Ахметову, росіянам або Льовочкіну, саме тому продають без конкурсу.

У вівторок мають офіційно оголосити покупця Національної компанії зв'язку "Укртелеком". За словами голови Фонду державного майна Олександра Рябченка, це підприємство держава продає без конкурсу, оскільки усі потрібні документи надала лише одна закордонна компанія. Експерти ж вважають, що все це робиться заради того, щоб перепродати "Укртелеком".

"Коли один учасник - оголошується конкурс на відбір оцінювача - потрібна незалежна оцінка. Але вона не може бути меншою за 10,5 млрд гривень. Єдиним претендентом, який подав усі документи - виявився австрійський концерн "Епік", дочірня фірма якого 6 років діє в Україні, та має назву ЄСУ", - повідомив голова ФДМ.

Як пояснив Рябченко, ця компанія є фінансовим інвестором, який уже співпрацює із телекомунікаційними компаніями Німеччини, Франції та країн Центральної Європи.

Відсутність конкурсу на таке привабливе підприємство не випадкове, вважають експерти.

Зокрема, економіст Сергій Кисельов припускає, що таким чином "Укртелеком" буде перепроданий представникам українського бізнесу.

"Версій дві: або це росіяни, або Ахметов. В тих, і в тих є інтерес в цьому продажу. І це не перший випадок, коли нібито іноземні структури беруть участь у приватизації українських активів", - зауважує економіст.

Екс-голова Фонду держмайна Олександр Бондар називає й інших імовірних покупців "Укртелекому" в оточенні президента.

"Є й інша версія, що покупець - голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін. Але мене, як фахівця, турбує те, що така цікава компанія продається без конкурсу. Гадаю, все зроблено навмисно, щоби показати, іншим імовірним покупцям - не лізьте", - зауважує він.

Натомість у Фонді держмайна виключають можливість того, що "Укртелеком" одразу ж після купівлі продадуть іншому власнику.

Для цього потрібна згода Фонду, який стежить за виконанням інвестиційних зобов'язань, пояснює Рябченко.

Зв'язок компанії-покупця з іншим охочим придбати "Укртелеком", бізнесменом Ренатом Ахметовим, керівництво Фонду також відкидає.

За словами Рябченка, Ахметов з невідомих причин відкликав свою заявку на конкурс.

Інші компанії не встигли надати всі документи, або пропонували умови купівлі, які суперечать українському законодавству.

Читайте також:

Мінфін допоможе Ахметову придбати "Укртелеком"

Росіяни боротимуться за "Укртелеком"

Тимошенко: покупець "Укртелекому" вже визначений

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: