Експерти: в 2011 році знайти роботу стане легше, а зарплати зростуть

На думку аналітиків, показники 2010 року дають змогу говорити про пожвавлення ринку праці і його післякризове відновлення в 2011 році.

У новому 2011-му році, за словами експертів, шукати роботу стане простіше, вакансії стануть помітно цікавіше, а зарплати помітно зростуть.

2010 рік приніс немало позитивних змін на ринку праці. По-перше, активність працедавців росла круглий рік і сезонних коливань не спостерігалося. При всьому цьому кількість вакансій перевищила докризовий рівень в 2 рази.

Цікаво і те, що росте і кількість вакансій від державних установ. В той же час конкуренція серед претендентів повернулася на докризовий рівень, співвідношення "пропозиція / попит" стабільно тримається на відмітці 5,3-5,4 резюме на вакансію. Хоч цим і складно когось здивувати, але зараз "синіх комірців" украй не вистачає.

Найприємніше для людей, що шукають роботу, що зарплатні пропозиції досягають докризового рівня. І ріст триває. Компанії активніше здійснюють індексацію зарплат і виплату премій. Переважна більшість працедавців виплачують зарплату у встановлені терміни. Також відновлюється об'єм компенсаційних пакетів.

За прогнозами великих рекрутинговых компаній, в 2011 році збережеться висока активність працедавців у сфері пошуку персоналу. Напруженість на ринку праці спадатиме. Навіть у тих галузях, де все ще є істотні проблеми в 2011 році, повинно встановитися розумне співвідношення пропозиції і попиту. Зарплатні пропозиції ростимуть, проте темпи росту, швидше за все, не перевищать темпи 2010 року.

Сформувавши адекватні стартові пропозиції, працедавці підвищуватимуть їх тільки для дефіцитних і висококваліфікованих працівників. Швидше за все, доведеться згадати про "кадровий голод", який торкнеться в першу чергу інженерно-технічних фахівців і кваліфікованих робітників.

Як повідомлялося, у листопаді середня зарплата підвищилася порівняно з жовтнем на 1,3%, або на 31 гривню до 2 353 гривень на місяць.

За даними Державного комітету статистики, найвищий рівень зарплат зареєстровано у Києві, де середня зарплата становила 3 617 гривень.

Читайте також:

Кожен п'ятий українець намагається знайти додаткову роботу

Нардеп-регіонал погодився працювати двірником

Польща спростила працевлаштування українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: